BATE ovládlo běloruský pohár. Bez opatření, před tisícovkami lidí

Žádné ohledy na koronavirus v Bělorusku nebrali, a tak BATE Borisov získalo pohár ve velkém stylu. Běloruský gigant na tuto trofej čekal dlouhých pět let, ale ani v době koronavirové pandemie to nebyla komorní záležitost. Zápasu přihlížely tísice fanoušků.

BATE Borisov je naprosto suverénní jedničkou běloruského fotbalu. Až loni narušilo Dynamo Brest jeho třináctiletou ligovou nadvládu. Jenže v poháru to žádná dominance není, ten BATE získalo naposledy před pěti lety.

O motivaci tak mělo BATE postaráno, soupeřem mu navíc bylo právě Dynamo Brest. Že by koronavirus nějak výrazněji ovlivnil zápas se říct nedá. Někteří diváci na tribunách roušku měli, většina však ne a dorazilo jich téměř 6 tisíc. Zápasu předcházel i slavnostní nástup.

Dlouhé dvě hodiny sledovali přítomní fanoušci zápas bez branek, a když už to vypadalo, že dojde na penaltový rozstřel, rozhodl v nastaveném čase prodloužení o výhře BATE Zachar Volkov. Gól to nebyl nikterak krásný, ale to na jeho důležitosti a následných oslavách nic neubralo.