UFC

Méně prostoru pro únik! UFC bojovníkům podstatně zmenší klec

Méně prostoru pro únik! UFC bojovníkům podstatně zmenší klec
UFC se konalo bez diváků | Zdroj: Profimedia

UFC Woodley vs. Burns se má uskutečnit již 30. května ve sportovním centru Apex v Las Vegas. S novou lokací se změní pravidla hry, neboť zápasníci budou bojovat ve výrazně menší kleci.

Zápasníci nadcházejícího turnaje budou mít k sobě blíž než obvykle. UFC hodlá zamířit do svého sportovního centra Apex, kde má veškeré potřebné zázemí včetně postavené klece. Ta má však menší rozměry. O netradičních podmínkách informoval John Morgan z MMA Junkie.
 

„UFC mi oficiálně oznámilo, že akce konané v Apexu budou probíhat v kleci o průměru 25 stop (7,6 m) namísto 30 stop (9,1 m), ve které se odehrává většina galavečerů,“ napsal odborník s kontakty v zákulisí organizace na svůj twitter.
 

V Apexu je menší klec dějištěm show UFC Contender Series, kde talentovaní zápasníci bojují o smlouvu s UFC. Také slouží pro show The Ultimate Fighter, ale velké galavečery, až na pár výjimek, se konají ve standardním oktagonu o průměru 9,1 metru.Zmenšení klece o 5 stop, tedy o 1,5 metru, pro zápasníky znamená méně prostoru na pohyb. Bojovníci s výškovou převahou a ti, kteří preferují boj na větší vzdálenost se budou potýkat s nevýhodou. Zároveň se kvůli menšímu rozměru zvyšuje šance na ukončení před limitem.

Související obsah


Nicméně zda se akce opravdu uskuteční v centru Apex se rozhodne až 27. května. UFC čeká jednání s Nevadskou atletickou komisí o udělení povolení pro pořádání sportovní akce.

Připomeňte si legendární galavečery UFC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události