Hokej

Jágr za Třinec v nové sezoně? Manažer Ocelářů řekl, jak se věci mají

Jágr za Třinec v nové sezoně? Manažer Ocelářů řekl, jak se věci mají
Zdroj: Profimedia

Kladenští Rytíři budou v nové sezoně hrát jen druhou nejvyšší soutěž. Ale i tak byla před dvěma lety blízko možnost, že si ikona s číslem 68 zahraje extraligu. Na spadnutí byly Jágrovy starty v dresu Třince. Nyní je situace obdobná a sportovní manažer Ocelářů Jan Peterek tak čelí otázkám, zda i letos bude chtít Jágra do týmu.

Jágr loni táhl jak Kladno, tak i zvedal návštěvy na extraligových stadionech. Navzdory svým 47 letům dokázal být platný, přesto nakonec s Rytíři sestoupil. V kuloárech se však mluví o tom, že by v nové sezoně opět mohl hrát za Třinec. „Je pravda, že v Třinci Jaromír Jágr nikdy nenastoupil. Pokaždé, když u nás hrálo Kladno, tak v sestavě nebyl,“ připouští Jan Peterek jednu z motivací, proč by mohli Oceláři českou hokejovou ikonu oslovit.

Související obsah

Je tedy opravdu ze strany Třince opět zájem, aby Jágr oblékl dres Ocelářů?
„Celé to vzniklo tím, že se mě na to zeptal Robert Záruba v diskusním pořadu. Každopádně my k tomu nyní nedokážeme nic podrobnějšího říct. Nevíme ani, zda bude chtít Jaromír naskočit do nové sezony třeba jen v dresu Kladna.“

Zdroj: Mediafax

Takže nabídka Jágrovi ještě žádná neodešla?
"Zatím jsme vůbec nejednali."

Související obsah


Před dvěma lety ale už skoro byly věci domluvené. Byl i takový plán, že by se Jágr přestěhoval z Třince do Kladna? Nebo jak to bylo vymyšlené logisticky?
„Určitě to nebylo tak, že by se stěhoval. Když se to řešilo, nabízely se možnosti a zápasy, kdyby byl Jaromír s Kladnem na výjezdu na Moravě. Tam byla varianta, že by se připojil k Třinci a odehrál i některé domácí zápasy za Oceláře.“

Zdroj: Profimedia

Nakonec v poslední sezóně měli možnost fanoušci v Třinci vidět jinou velkou hokejovou osobnost. Wojtek Wolski nezklamal. Jak je velká šance, že bude opět hrát za Oceláře?

„Já hlavně musím říct, že Wojtek byl opravdu velkou posilou a bylo úžasné, jak některé zápasy i sám rozhodl. Další sezona se stále řeší a my bychom byli rádi, kdyby se to znovu povedlo. Každopádně musíme se dívat na vše i ekonomicky a řídit se parametry cena a výkon.“

Související obsah


Nejčerstvější zprávou z vašeho tábora je prodloužení smlouvy s asistentem trenéra Markem Zadinou o dalších 5 let. To není v českém prostředí úplně obvyklé…

„Je třeba říct, že jak Václav Varaďa, tak i Marek Zadina odvedli velkou práci a nové smlouvy si zasloužili. Možná to v českém hokejovém prostředí není úplně bežná věc, ale my jsme se takhle rozhodli, k naším trenérům máme velkou důvěru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.