UFC

Ztratil titul a propadl depresím! Woodley své pocity vyjádřil rapem

Do UFC klece se vrací Tyron Woodley. Před nadcházejícím zápasem s Gilbertem Burnsem prozradil, že čtrnáctiměsíční pauza byla zapříčiněna depresemi a osobní krizí. Svůj návrat podpořil rapovou nahrávkou, ve které slibuje pomstu.

Woodley (19-4-1) tři roky kraloval velterové váze. Pak v roce 2019 přišla prohra s Kamaru Usmanem (16-1) a ztráta titulu. Následovala dlouhá pauza, která se naštěstí blíží ke konci. Už 31. května se znovu postaví do klece proti Burnsovi (18-3). Před nadcházejícím galavečerem prozradil, že neaktivita byla způsobena depresemi.„Po prohře s Usmanem jsem se potýkal s depresemi. S nikým jsem se nestýkal, měl jsem hroznou životosprávu a netrénoval jsem. Musel jsem se s tím vypořádat a trvalo to déle než kdykoli před tím.“ řekl Woodley na online tiskové konferenci před UFC: Woodley vs. Burns.

Zdroj: Nova Sport

Bývalý šampion byl prohrou zdrcený. Do zápasu tehdy šel stoprocentně připravený a cítil, že má vše potřebné pro výhru. O to víc ho porážka jednomyslným rozhodnutím zdrtila a nevěděl, kam se jeho kariéra bude ubírat. Dlouho se nevědělo, kdy a zda vůbec, se do klece vrátí.
 

Z porážky se každý zápasník naučí nejvíce, a i Woodleyho posunula kupředu. „Dostal jsem se do bodu, kdy jsem se tomu postavil čelem. Nyní se cítím být lepším člověkem i lepším zápasníkem. Cítím, že to bylo pro mou kariéru nevyhnutelné,“ pokračoval Tyron.
 

Zdroj: Profimedia

Původně měl nastoupit už v březnu na galavečeru v Londýně, ale ten byl kvůli koronavirové krizi zrušen. Teď ho čeká zápas s šestkou velterové váhy Gilbertem Burnsem. Ačkoli soupeř tvrdí, že se Woodley zápasu vyhýbal, on sám je připravený obhájit svou pozici jedničky v kategorii do 77 kg.
 

Tentokrát je můj návrat jiný, protože hodlám úplně změnit svůj životní styl. Přistupuji k tomu jinak a vracím se do dob, kdy jsem se jako amatér snažil dostat do UFC. Jdu do toho naplno,“ svěřil se Woodley.

Související obsah


Životní styl byl Woodleymu často vytýkán. Vedle úspěšné MMA kariéry se věnuje i hudbě. Za své rapové videoklipy, ve kterých hýří penězi a luxusem, čelí vlně kritiky. Prý ho odvádí od soustředění se na trénink.
 

„Woodley je velká neznámá. Vždy měl relativně malou zápasovou frekvenci, ale teď je ta pauza už hodně dlouhá. Je to 14 měsíců od porážky s Umanem, po které byl vyhořelý. Trochu se potvrdilo to, co mnozí tvrdí. Že se víc věnuje rapu a byznysu než tréninku,“ shrnul návrat bývalého šampiona Ondřej Novotný ve svém podcastu.

 

Související obsah


Nicméně Woodley využil svého hudebního talentu, aby všem ukázal, že návrat myslí naprosto vážně. Deset dní před zápasem nahrál skladbu „Pomsta“, ve které tvrdými rýmy popisuje své pocity a novou motivaci.
 

Videoklip Tyron Woodley – „Revenge“ („Pomsta“):

 
UFC: Woodley vs. Burns sledujte v neděli 31. května živě od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události