Tenis

Thiem uspořádá elitní tenisový turnaj, osm kolegů pozval do Rakouska

Rakouský tenista Dominic Thiem se rozhodl rozšířit portfolium exhibičních turnajů a pozval si do Kitzbühelu dalších sedm vynikajících hráčů, se kterými si zahraje o solidní balík.

Klání by mělo být ve formátu, na jaký jsme zvyklí z Turnaje mistrů – dvě čtyřčlenné skupiny, po nichž bude následovat semifinále a finále. Hrát by se mělo mezi 7. a 11. červencem.

Thiem's 7, jak zní oficiální název podniku, už má dokonce potvrzeného prvního soupeře. Je jím světová devítka Gael Monfis. Na tenisty čeká dotace 300 tisíc euro (zhruba 8 milionů korun), vítěz se může těšit na jednu třetinu této sumy.

Související obsah

"Chceme nabídnout hráčům zápasy v soutěžních podmínkách, které v tréninku nenacvičíte," řekl Thiemův otec Wolfgang, který je zároveň hlavou organizačního týmu.

Thiem se během pandemie zapsal svým tvrdým postojem vůči hůře postaveným hráčům:

Dá se předpokládat, že podobných exhibicí bude valem přibývat. V České republice proběhl turnaj O pohár prezidenta ČTS a s podobnou iniciativou přišel i Novak Djokovič, který se chystá na šňůru pěti turnajů nazvanou Adria Tour, první měření proběhne 13. června v Bělehradě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události