Tenis

Thiem to opět schytal, tenistka mu ukázala, v jakých podmínkách hraje

Thiem to opět schytal, tenistka mu ukázala, v jakých podmínkách hraje
Zdroj: Profimedia

Rakouský tenista Dominic Thiem je nadále terčem kritiky za svůj názor, že nebude sponzorovat níže postavené tenisty. Olej do ohně vlilo video alžírské tenistky Ines Ibbúové, na kterém emotivně vysvětluje, v jakých nuzných podmínkách musí trénovat.

„Drahý Dominiku“, začíná vyprávět příběh aktuálně 620. hráčka světa, která zmiňuje, jak složité je pro ní se uživit v Alžírsku milovaným tenisem.

„Jaké by to bylo být Dominikem Thiemem? Mít rodiče tenisové trenéry,“ pokračuje Ibbúová.
 

"Jenže já se narodila v Alžírsku do velmi skromné rodiny, která neměla s tenisem nic společného,“ naráží tenistka na fakt, že Rakušan je synem trenérů Wolfganga a Karin Thiemových.
 

V dalších minutách pak Ines Ibbúová vypráví o rozdílech v její zemi. Alžířanka je tenisovou profesionálkou, která se dokázala vydrápat až na 23. místo v juniorském žebříčku. Vyhrála i poměrně štědře dotované turnaje. Přesto se pohybuje nad propastí bankrotu.
 

"V zemi, jako je ta moje, není jednoduché být sportovcem. Nemáme tu například jediný krytý kurt. Když týden prší, trénujeme bekhendy v tělocvičně," vypráví tenistka.
 

Související obsah

"Cestuju sama po světě a snažím se vždy sehnat ty nejlevnější letenky. Jaké to asi je, mít trenéra, který vám pomáhá na tour? Osobního kouče? Fyzioterapeuta? Mentálního kouče? Celý tým?" zmiňuje jeden z hlavních rozdílů profesionála v Alžírsku, podle jejich slov však podobné problémy má mnoho podobně postavených tenistů kolem ní.

Související obsah

Svým videem 21letá alžírská hráčka reagovala na slova Dominica Thiema, který už dříve odmítl finančně podpořit sbírku ATP na pomoc níže postavených tenistů, konkrétně od 250. do 700. pozice.

„Nikdo nic nedostane zadarmo, já se také vypracoval od nuly. Myslím si, že ty peníze by se měly použít na lepší věci. Dostat by je měli lidé, kteří je opravdu potřebují. Žádný tenista netrpí hladem,“ okomentoval svoje rozhodnutí rakouský tenista.
 

Související obsah

Za svůj názor to tak nyní schytává z různých stran. Mezi kritiky se například objevil i Australan Nick Kyrgios, který okomentoval i video alžírské tenistky: "Respekt! Pokračuj v tom, co děláš, máš mou podporu," napsal na její Instagram známý bouřlivák.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události