Fotbal

Slavný stadion Realu v rekonstrukci, pandemie jeho stavbu urychlí

Slavný stadion Realu v rekonstrukci, pandemie jeho stavbu urychlí
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Pandemie koronaviru umožnila, aby se práce na rekonstruovaném stánku Realu Madrid ještě zrychlily. Stadion Santiago Bernabéu by tak mohl být slavnostně otevřen ještě během sezony 2021/22. Celá rekonstrukce vyjde na téměř 11 miliard korun.

Ikonický fotbalový stadion, kde své domácí zápasy hraje Real Madrid, prochází významnou modernizací, která bude stát až 400 milionů eur (v přepočtu téměř 11 miliard korun).
Po této rekonstrukci tak bude mít stadion z roku 1947 nový design a dočká se také zatahovací střechy.


Koronavirová pandemie však paradoxně tomuto projektu významně pomohla. Vzhledem k odstávce španělské ligy, se totiž mohly naplno rozjet stavební práce a svatostánek pro vice jak 80 tisíc diváků by tak mohl být hotov mnohem dříve, než se původně plánovalo.
 


 

Slavnostně otevřen by totiž mohl být už během sezony 2021/22. Do té doby bude hrát slavný “Bílý balet” na provizorním hřišti Alfredo di Stefáno Stadium, kde své zápasy hraje juniorka Realu Madrid.

 

Související obsah


Španělská LaLiga se má rozeběhnout 11. června. Zápasy však budou stejně jako v ostatních zemích probíhat bez diváků, což však u maličkého stadionu pro 6 tisíc lidí nebude tolik vadit. Real Madrid se má každopádně na co těšit, jeho nový stadion totiž vypadá úchvatně.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události