Fotbal

Kdyby tu nebyl VAR, vyhrávali bychom 1:0, čertil se kouč Karviné

Kdyby tu nebyl VAR, vyhrávali bychom 1:0, čertil se kouč Karviné
Zdroj: profimedia.cz

Poslední zápas 26. kola mezi Karvinou a Spartou zásadně ovlivnil už moment z první minuty utkání. Domácím nebyl uznán gól. Rozhodčí Zelinka ho odvolal až po konzultaci u videa. Důvodem byl faul Moravce na Hložka. Na verdiktem dost kroutil hlavou kouč Slezanů Juraj Jarábek.

Běžela teprve 36. vteřina utkání. Taiwo po rychlé přihrávce přešel přes Sáčka a prostřelil Heču. Výbuch radosti domácích ale po pár minutách vystřídala naštvanost. Sudí Zelinka po zhlédnutí zpomaleného záběru na videu gól odvolává a Sparta kousek od půlící čáry rozehrává standardní situaci.


„Škoda té první minuty. Shodou okolností tu byl VAR. Zajímavé je, že na důležitějších zápasech není a tady je. To je zvláštní. Kdyby tu nebyl VAR, vyhrávali bychom 1:0,“ konstatoval po utkání slovenský trenér Karviné Juraj Jarábek.


Související obsah


VAR byl v 26. kole na pěti duelech (Zlín – Ostrava, Plzeň – Mladá Boleslav, Slavia – Jablonec, Bohemians Praha 1905 – České Budějovic a Karviná – Sparta).

 


„Ale nevadí, my jsme se ujali vedení. Za první poločas musím kluky pochválit,“ dodal s tím, že první branku jeho tým přece jen vstřelil, když se prosadil Lingr.


Související obsah

Po změně stran ale Sparta vývoj otočila a nakonec vyhrála 4:1. V 57. minutě navíc kvůli ofsajdu neplatil gól Benjamina Tetteha, takže na neuznané góly to bylo 1:1. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme vydržet. Kvalitně bránit. Ale absolutně jsme nesplnili úlohy. Musím ale říct, že ty góly (Sparty) na 1:1 a 2:1 byly fantastické. Takové góly jsem dlouho neviděl. Potom samozřejmě jsme něco s výsledkem chtěli udělat, ale myslím, že si to už Sparta dohrála. Když dala pojišťovací třetí gól, už si to užívala,“ měl jasno Jarábek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události