MMA

Proti Pudilové mi mnoho lidí nevěřilo, říká osmnáctiletá Tereza Bledá

Proti Pudilové mi mnoho lidí nevěřilo, říká osmnáctiletá Tereza Bledá
Tereza Bledá a Lucie Pudilová Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram

Senzace jménem Tereza Bledá. Teprve osmnáctiletá zápasnice, která čeká na profesionální debut, v kleci porazila UFC veteránku Lucii Pudilovou. Pro televizi Nova promluvila o svém výkonu i vyhlídkách do budoucnosti.

Bledá (6-0 amatérský rekord) se na turnaji Oktagon Underground postavila největší výzvě dosavadní kariéry. V pyramidovém turnaji s upravenými MMA pravidly se postavila Lucii Pudilové (8-6), která v kleci stála poprvé od posledního zápasu v UFC.Pudilová byla velkou favoritkou na vítězku celého turnaje. Svým soupeřkám vzkazovala, že je hodlá zmlátit a vůbec si nepřipouštěla možnost prohry. Do cesty se ji postavila amaterská mistryně České republiky, která předvedla skvělý výkon.Útočila na přední nohu a soupeřku strhávala na zem. Nakonec si odnesla vítězství na body, kterým na sebe výrazně upozornila.
 

„Je to pro mě zatím největší úspěch. Cítila jsme se skvěle a těšila jsem se, že ukážu své kvality, kterým mnoho lidí nevěřilo. Když jsem urvala první takedown, tak mi to zvedlo sebevědomí, další šli také dobře. Lucka zkoušela škrcení, tak jsem si musela dávat pozor. Nakonec jsem si to pohlídala a všechno vyšlo, jak mělo,“ shrnula Bledá průběh zápasu.


„Fyzicky jsem se cítila připravená, ale nechtěla jsem chodit do přestřelek, protože Lucie je přeci jenom zkušenější a vyzápasenější. Nechtěla jsme riskovat, že by se cokoli mohlo stát. Do přestřelky jsem se pustila až v závěru,“
pokračovala osmnáctiletá zápasnice.
 

Bledá dovršila plnoletosti teprve v listopadu minulého roku, a tak nemohla zápasit mezi profesionály. V amatérské lize se stala se mistryní České republiky v MMA a před tím i mistryní v boxu. Zápas s Pudilovou byla zkouška ohněm, ale nakonec ji kromě cenných zkušenosti přinesl i největší výhru dosavadní kariéry.
 

„Šla jsem do toho s tím, že to bude těžký zápas a budu si ho muset vybojovat. Byl to nejtěžší zápas dosavadní kariéry, ale pohlídala jsem si to. Lucie byla tvrdá, ale bylo poznat, že nebyla ve své kůži,“ řekla Bledá.

Související obsah


Dámy se spolu utkaly podle upravených pravidel na tři kola po třech minutách kola. V Undergroundu je zvýhodněn boj v postoji, kdy se strhy dohrávají pouze do kontroly a po třech vteřinách se zápasnici opět vrací na nohy.


Ačkoli Pudilová po zápase sdělila, že ji pravidla nesedli, Bledá je spíše zemařka a s rivalkou by si to klidně rozdala v odvetnému duelu podle pravidel MMA. Je jisté, že ji čeká profesionální kariéra, ale teď se soustředí na probíhající turnaj.„Momentálně nemám podepsanou smlouvu. Takže uvidím, co mi přijde na stůl za nabídky. Uvidí se, ale zatím se soustředím na výhru pyramidy v Oktagon Underground,“
prozradila Bledá o svých vyhlídkách do budoucnosti. Jisté je, že nabídky se jen pohrnou.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události