Fotbal

Sudí u videa přiznali chybu: Slavia dala v Příbrami neregulérní gól!

Sudí u videa přiznali chybu: Slavia dala v Příbrami neregulérní gól!
Zdroj: repro O2.tv

Fotbaloví fanoušci řeší další ligovou záhadu. Měl platit gól Slavie v Příbrami? Zahrál stoper David Zima rukou? A proč arbitři u videa nenechali gólovou situaci přezkoumat? Sešívaní i díky vydřené brance získali tři body za výhru 1:0, ale možná to tak být nemělo.

Metr na posuzování situací na trávnících první fotbalové ligy je zvláštní. Někde se hraje bez videa, někde s videem. Někde se ihned přezkoumává, jinde se hraje dál, jakoby se nechumelilo.

V duelu Příbrami se Slavií k dispozici systém VAR byl, ale použitý vlastně nebyl. A příležitosti byly. Sudí u videa ani jednou nedal pokyn.

Související obsahStřet Nicolae Stancia s Karlem Soldátem ve velkém vápně? Možná šlo o faul. A těsně před gólem šel k zemi Lukáš Provod po kontaktu s Miroslavem Slepičkou a Matějem Polidarem. Ale možná, kdyby nepadl gól, tak se tato situace zkoumala.A zmiňovaný moment před Musovým gólem? „Zkoumat by se měla každá situace před dosažením branky. Pokud se gól ruší, měla by být jasná průkaznost, že došlo k přestupku,“ vysvětluje bývalý rozhodčí Radek Příhoda. V podstatě tak potvrdil, že arbitři u videa gólovou akci museli prohlédnout.

Související obsahJenže přišlo pochybení a přiznal ho i sám Jan Machálek, který u videa seděl. „Gólové situaci předcházel penaltový zákrok. Ten jsme začali okamžitě přezkoumávat. Když jsme tento moment analyzovali, padla branka, tudíž jsme pana Pechance už kvůli tomu nevolali. Gól jsme taky přezkoumali, ale naší lehkovážností a nekoncentrovaností jsme tuto situaci nevyhodnotili pořádně a ruku jsme přehlédli. Mrzí nás to,“ přiznal pro iSport.cz

Související obsah


Fotbalová liga po restartu zatím neměla příliš kontroverzních momentů. A když na ně došlo, počínali si sudí správně. Třeba jako v Karviné, kde Sparta inkasovala už v první minutě. Ale brance předcházel faul, ač byl daleko od situace.


„V Karviné to opravdu bylo posouzeno správně, faul byl přímo u zrodu gólové akce a ta nebyla ničím přerušená. Takže dle mého názoru to bylo správné rozhodnutí,“ říká Radek Příhoda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události