UFC

Týden před UFC 250 přišel o mladšího bratra. Zápas však nevzdává!

Týden před UFC 250 přišel o mladšího bratra. Zápas však nevzdává!
Cody Stamann přišel o mladšího bratra Jacoba | Zdroj: koláž tn.cz / Instagram / Cody Stamann

Třicetiletého Codyho Stamanna potkala týden před zápasem na UFC 250 tragédie. Jeho bratr, který byl jeho největší fanoušek, z neznámého důvodu zemřel. Zápasník se se ztrátou hodlá vypořádat jako bojovník. Do klece nastoupí kvůli bráškovi.

Osmnáctiletý Jacob Stamann v posledním květnovém týdnu z neznámé příčiny zemřel. Jeho rodina včetně dvanáctky bantamové váhy v UFC Codyho Stamanna (18-2-1) zatím čeká na informace o příčině smrti.„Přišlo to z ničeho nic. Naprosto nečekaně. Mám zlomené srdce, nejde to slovy popsat. Ale moje mysl je soustředěna. Bráška byl můj největší fanoušek, takže se soustředím na zápas. Pohání mě to,"
řekl Stamann pro MMA Junke.

Zdroj: Profimedia

Stamanna tragická zpráva zastihla v přípravě na duel v pérové váze (do 66 kg) s Brianem Kelleherem (21-10). Ačkoli by mnoho jiných ze zápasu odstoupilo, on je rozhodnutý pokračovat a bojovat za památku svého mladšího bratra.


„Lidé mi říkali, že pokud chci zápas odložit je to naprosto pochopitelné. Ale já jsem si řekl, co by chtěl můj bráška. Bez mrknutí oka můžu říct, že by chtěl, abych zápasil. Miloval mě sledovat a vím, že by to tak chtěl i teď,“
okomentoval ranař své rozhodnutí.
 

„Jsem zdevastovaný, ale pořád mám rozdělanou práci. Chci uctít jeho památku tím, že budu tak dobrý, jak jen můžu být,“ pokračoval milující bratr.


Své odhodlání sdílel i na sociální síti, kde ke společné fotce napsal: „Další zápas je pro tebe Jacobe.“Stamann žije a trénuje daleko od rodného Michiganu v Las Vegas. Jeho mladší sourozenec ho měl přiletět navštívit, nicméně kvůli koronavirové krizi shledání odložili. „Zrušili jsme to a řekl jsem mu, ať přiletí hned po zápase,“ sdělil zápasník.

Související obsah

K bratrskému shledání již bohužel nedojde. Stamann se se ztrátou vyrovnává po svém a chystá pro mladšího sourozence vybojovat vítězství. Na UFC 250 nastoupí na kartě Prelims.
 

UFC 250 sledujte v neděli 7. června živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události