UFC

Nezastavitelná Amanda zbořila další metu a přepsala historii UFC!

Je dobojováno! Druhý galavečer konaný v centru Apex v Las Vegas přinesl řadu ukončení před limitem a navždy přepsal historii. Amanda Nunesová se stala prvním, kdo UFC zvládl obhájit tituly ve dvou váhových kategoriích.

Zlatým hřebem večera byl duel o titul pérové váhy Amanda Nunesová (20-4) vs. Felicia Spencerová (8-2). Byť Spencerová předvedla statečný výkon, dvojnásobná šampionka dominovala každou vteřinu pětadvacetiminutového zápasu. Soupeřku trefila 132 signifikantními údery, jednou ji vyrazila chránič z pusy a kdyby nezazněl gong, tak by ji uškrtila.


Vítězstvím znovu přepsala historii. Poté co se stala první ženou, která získala tituly ve dvou váhových kategoriích, je zvládla i obhájit. Titul bantamové váhy (do 61,2 kg) ubránila celkem pětkrát a nyní přidala i úspěšnou obhajobu pérové váhy (do 66 kg).

 
Garbrandt ukončil soupeře se zazněním gongu:

Před hlavním zápasem se do klece po patnácti měsících vrátil bývalý šampion bantamové váhy (do 61,2 kg) Cody Garbrandt (12-3). S Assuncaem (27-8) vedl dvě kola taktickou bitvu, během které postupně četl soupeře. V závěru druhé pětiminutovky se pustil do riskantní akce, která mu přinesla ovoce.


Spustil ruce, sehnul se tělem a připravil si úder. Se zazněním gongu vyslal tvrdý hák, který trefil bradu soupeře a ten se skácel na zem. Otřesený Assuncao inkasovanou ránu rozdýchával pořádně dlouho a jen s těží se udržel na nohou.

Výsledky hlavní karty:

Amanda Nunesová vs. Felicia Spencerová - Nunesová vyhrála na body (50-44, 50-44, 50-45)

Raphael Assuncao vs. Cody Garbrandt – Garbrandt K.O. ve druhém kole

Aljamain Sterling vs. Cory Sandhagen – Sterling submisí v prvním kole

Neil Magny vs. Anthony Rocco Martin – Magny vyhrál na body (30-27, 30-27, 29-28).

Eddie Wineland vs. Sean O’Malley – O’Malley K.O. v prvním koleVýsledky karty Prelims:

Alex Caceres vs. Chase Hooper – Caceres vyhrál na body (30-27, 30-27, 30-27)

Ian Heinisch vs. Gerald Meerschaert – Heinisch K.O. v prvním kole

Cody Stamann vs. Brian Kelleher – Stanman vyhrál na body (30-27, 30-27, 30-27)

Související obsahO’Malley ukončil Winelanda v prvním kole:Hlavní kartu zahájil Sean O’Malley (12-0). Doručil rychlý konec, který sliboval před zápasem. Po dvou minutách přesným direktem na bradu ukončil Eddieho Winelanda (24-13-1). Po čtvrté výhře v UFC se přiblížil titulové šanci a řekl si o bonus.

Sterling uškrtil Sandhagena ve druhém kole:Další ukončení před limitem předvedl Aljamain Sterling (19-3). Hned v úvodu duelu mu Sandhagen (12-2) nabídl záda. Dvojka bantamové váhy se chopila šance a nasadila škrcení Rear naked choke. Soupeř nevýhodnou pozici chvíli dokázal bránit, ale nakonec Sterling techniku zvládl dotáhnout. Zatímco se zmatený Sandhagen vzpamatovával, vítěz slavil pátý úspěch v řadě.

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události