UFC

McGregor prozradil, proč ukončil kariéru! Uzavřel životní kapitolu

Největší jméno bojových sportů Conor McGregor již potřetí oznámilo odchod do důchodu. Podle mnohých je jeho rozhodnutí jen nástroj k přitáhnutí pozornosti, irský ranař si má také pouze připravovat půdu pro další zápas. Sám McGregor však přiznal ztrátu motivace.

Krátce po příspěvcích na sociálních sítích poskytl rozhovor pro ESPN. Bývalý šampion dvou váhových kategorií v něm promluvil o frustraci a ztrátě motivace. Zápasení v kleci už v něm nevzbuzuje to co dřív a je na čase uzavřít velkou kapitolu jeho života.

 

„Takhle hra mě už prostě nepřitahuje. Navíc celé to čekání kolem a když se podívám na seznam potencionálních soupeřů, nikdo mě v tuhle chvíli nezajímá,“ okomentoval své rozhodnutí McGregor.

Související obsah

„Nudí mě to. Sledoval jsem minulý galavečer i UFC 250. Už to nevidím tak jako dřív. Možná je to absencí publika nebo nevím. Zkrátka už to pro mě ztratilo kouzlo,“ pokračoval irský ranař.


„UFC by mělo držet rozjeté tempo, místo toho se snaží někdy v září uskutečnit zápas Chabib vs. Gaethje. Ale nakonec se to stejně zruší. Já jsem jim řekl svůj plán a jak by to mělo být, ale oni to zavrhli. Měli mě postavit proti Gaethjemu o prozatímní titul a bylo by po problémech,“ zkritizoval vedení organizace.

Zdroj: Profimedia

McGregor stál v kleci naposledy v lednu 2020. Po ukončení Cerroneho si stanovil jasný plán na nadcházející sezónu, ale s příchodem koronavirové krize se vše změnilo.


„Měl jsem jasný plán a cíle pro tuhle sezónu. Pak se svět zbláznil a mně nabízejí nesmyslné zápasy v lehčích i těžších váhách. Na to kašlu,“ okomentoval irský ranař nečekané změny.


Nicméně nakonec se našel jeden soupeř, se kterým by McGregor rád zápasil. Přijal výzvu od legendy Andersona Silvy, jenže pak si to z očividných důvodů rozmyslel:


„Nic tu pro mě nebylo a pak přišla nabídka od Silvy. Říkal jsme si, že by to byl skvělý zápas, ačkoli všichni říkají, že už je starý. Pro mě je to pořád jedna z nejlepších středních vah na světě. Jenže já bych tím nic nezískal. Kdybych ho porazil, všichni by říkali, že už byl za zenitem.“

Související obsah


Kam bude směřovat cesta největší ikony bojových sportů ukáže čas. Odchod do důchodu avizoval už v roce 2016 i 2019 a vždy se nakonec vrátil. Zatím se McGregor hodlá věnovat byznysu a rodině.


„Moje maminka si vybírá vysněný rodinný dům, ve kterém stráví důchod. Jsme pyšný na to, že jí ho můžu dopřát. Uvidíme, co budoucnost přinese,“ zakončil rozhovor McGregor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události