UFC

Těžká váha se dala do pohybu! Miočič bude po roce obhajovat titul

Dlouho očekávaný duel mezi držitelem titulu těžké váhy Stipem Miočičem a bývalým dvojnásobným šampionem Danielem Cormierem má konečně své datum. Jejich třetí zápas bude 15. srpna vyvrcholením galavečeru UFC 252.

Dění v těžké váze se konečně rozpohybovalo. Držitel titulu Stipe Miočič (19-3) rok nezápasil a svou neaktivitou zdržoval ostatní hladové adepty na titul. UFC dokonce šampionovi hrozilo odebráním titulu, ale nakonec se s bojovníkem domluvilo.Organizace naplánovala završení trilogie na 15. srpna. Ranaři se spolu střetli už dvakrát, v roce 2018 se Daniel Cormier (22-2-1NC) vrátil do těžké váhy a k titulu polotěžké váhy přidal ukončením Miočiče v prvním kole i pás nejtěžší kategorie.


V srpnu 2019 zápasníci změřili síly znovu, tentokrát Miočič ukončil rivala ve čtvrtém kole TKO a znovu získal ztracený titul.

Zdroj: Profimedia


Od té doby šampion nezápasil. Jeho pauzu prodloužila koronavirová krize, během které se místo MMA věnoval druhé práci. Jako hasič ve státu Ohio měl plné ruce práce a přípravu na zápas odsunul stranou.

Související obsah


Držitel titulu dlouho nezápasil a tím blokoval vývoj v těžké váze. V žebříčku na šanci čeká rozjetý Francis Ngannou (15-3) případně Curtis Blaydes (13-2-1NC), kteří se dovolávali odebrání titulu, případně zápasu o prozatímní titul.


Avšak nerozhodný stav mezi šampionem a jedničkou těžké váhy si doslova žádá třetí zápas, ve kterém se definitivně rozhodne, kdo je nejlepší zápasník kategorie od 93 kg do 120 kg. A co víc, završení trilogie bude pro jednačtyřicetiletého Cormiera završením úspěšné kariéry.

Zdroj: Profimedia

„Po tomhle zápasu už nebudu chtít zápasit. Miluju tenhle sport, ale líbí se mi i představa života po MMA kariéře. Ale ještě mám jednu nedodělanou práci před tím, než se západem slunce odejdu,“ řekl Cormier pro ESPN.

Související obsah


Kromě zápasení se Cormier věnuje komentování dění v kleci. A právě této činnosti by se rád naplno věnoval po posledním duelu kariéry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události