MotoGP

Odklepnuto! Sezóna MotoGP začne v Jerezu, kalendář počítá i s Brnem

Odklepnuto! Sezóna MotoGP začne v Jerezu, kalendář počítá i s Brnem
Zdroj: Profimedia

Příznivci motoristických sportů se konečně dočkali! Po sérii informací o zrušených závodech přichází kýžená zpráva o tom, že seriál MotoGP se znovu rozjede. První závod by měl být 19. července ve Španělsku, v programu je i Velká cena České republiky.

Ještě předtím, než do celosvětového sportu zasáhla pandemie koronaviru, se stihl odejt pouze závod v katarském Dauhá, kde se však představili jen jezdci v kategoriích Moto2 a Moto3.

Závodníci z královské třídy MotoGP si museli na první start dlouho počkat. Velkou premiéru však zažijí již brzy. První závod se má odjet 19. července na okruhu ve španělském Jerezu, kde se o týden později pojede ještě jednou. Na začátku srpna se pak celý seriál mistrovství světa silničních motocyklů přesune do Brna.

Související obsah

Na tamním Automotodromu se pojede 8. srpna, odtud se centrum dění přesune do Rakouska. Celkem sedm závodů se uskuteční ve Španělsku, maximálně se pojede 17 podniků.

 

Sezóna by měla skončit nejpozději 13. prosince. Pevně dané termíny mají závody pouze v Evropě, podniky v Argentině, Malajsii, Thajsku a USA ještě datum nemají. V těchto destinacíh bude ještě záležet na vývoji pandemie.

Tomu, že se závod VC České republiky v Brně pojede, věřil i Karel Abrahám:

Závodníci se tak po dlouhém času strádání přesunou od herních konzolí a virtuální závody vystřídají ty pravé. Dále však není jisté, zda budou na okruzích i diváci.

"Všechna data, události a případná účast diváků podléhají vývoji pandemie a schválení příslušných vlád a úřadů," píše se v oficiálním stanovisku MotoGP. Pokud půjde v České republice vlna uvolňování plánovanou (a věřme že i rychlejší) cestou, můžeme se v moravské metropoli těšit na parádní kulisu!

Související obsah

  

Kalendář závodů MotoGP po koronavirové pauze:

19. 7.: VC Španělska (Jerez)

26. 7.: VC Andalusie (Jerez)

9. 8: VC České republiky (Brno)

16. 8: VC Rakouska (Spielberg)

23. 8: VC Štýrska (Spielberg)

13. 9: VC San Marina (Misano)

20. 9: VC Emilia-Romagna (Misano)

27. 9: VC Katalánska (Barcelona)

11. 10: VC Francie (Le Mans)

18. 10: VC Aragonie (Aragon)

25. 10: VC Teruelu (Aragon)

8. 11: VC Evropy (Valencie)

15. 11: VC Valencie (Valencie)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události