MotoGP

Další rána pro MotoGP: Mugello je zrušeno, muselo by být bez diváků

Další rána pro MotoGP: Mugello je zrušeno, muselo by být bez diváků
Zdroj: Profimedia

Poprvé za téměř 30 let se v toskánském Mugellu nepojedou závody prestižního seriálu MotoGP. Smutnou zprávu vydala ve středu agentura Dorna společně s Mezinárodní motocyklovou federací (FIM) a Italskou motocyklovou asociací (IRTA).

Závod v Mugellu nevíce proslavil ikonický Valentino Rossi, který na svém skoro domácím okruhu vyhrál hned devět ročníků.

Letošní Velká cena byla plánována na 30. května, ale když přišla nucená pauza kvůli pandemii koronaviru, bojovali italští pořadatelé minimálně o odložení podniku na pozdější měsíce roku 2020.

Autodrom v Mugellu přinášel pravidelně úžasné závody s plnými tribunami. Trať hostila svou první událost MotoGP v roce 1976 a v roce 1991 se stala trvalou součástí kalendáře mistrovství světa. Ročník 2020 tak bude po třiceti letech prvním zrušeným.

Související obsah

„Navzdory úsilí vynaloženému na všech úrovních, jsme bohužel nenašli praktické řešení, jak Velkou cenu v letošním roce uspořádat tak, aby byla otevřena divákům. I proto se omlouváme za to, že jsme v této výjimečné situace nenašli nové datum pro italskou Grand Prix,“ sdělil šéf organizačního výboru Paolo Poli.

„Je to velká ztráta. Bohužel se nám nepodařilo najít vyřešit logistické a provozní problémy vyplývajících z pandemické situace,“ potvrdil šéf promotérské organizace Dorna Carmelo Ezpeleta.

Závod v Mugellu by se podle obou mužů měl vrátit do kalendáře v roce 2021.

Související obsah

Podle aktuální situace se zdá, že restart sezony MotoGP by měl proběhnout první srpnový víkend v Brně, ale i český podnik se s největší pravděpodobností uskuteční bez diváků. Jedenáct podniků už bylo zrušeno, devět by se ale mohlo uskutečnit.

VC Brna je stále ve hře. Podívejte se na reportáž Sportovních novin:

Po Brnu by se následně měly jet závody na rakouském Spielbergu, v San Marinu, v Aragonii, v Thajsku, Malajsii, USA, Argentině a finále by se při příznivých okolnostech mělo uskutečnit 29. listopadu ve Valencii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události