Esport

Bitva o rekordní částku! České týmy v Dotě 2 čeká finále o 50 tisíc korun

Bitva o rekordní částku! České týmy v Dotě 2 čeká finále o 50 tisíc korun
Zdroj: sazkaeleague.cz

Největší český turnaj v esportové hře Dota 2 se blíží do svého finále. O víkendu proběhne vyřazovací část Sazka eLEAGUE a v neděli večer bude znám historicky první vítěz jarního splitu, který si kromě titulu nejlepšího českého týmu odnese také štědrou odměnu ve výši 50 tisíc korun.

Šestice nejúspěšnějších českých týmů v populární MOBA hře Dota 2 postoupila ze základní části, která trvala celkem sedm týdnů a nabídla celou řadu napínavých soubojů. Z úvodní osmice si baráž o udržení v podzimním splitu zahrají NecroRaisers a Lutea, přímo do semifinále postoupili Sampi s eSubou. Zbylou čtveřici čeká čtvrtfinále.

Prvním víkendovým zápasem, který vyřazovací část otevře, bude utkání mezi Hippomaniacs a GO GAME Dogs, které začíná v sobotu od 10:30. Hrát se bude formátem BO3, tedy první tým, který dosáhne dvou vítězství, postupuje.

 

Související obsah

 

Dogs do čtvrtfinále postoupili až v posledním hracím kole, když v přímém souboji porazili Luteu. To Hippomaniacs byli v mnohem lepší pozici. Skvělými výkony a mnohdy překvapivými výsledky se stali černým koněm soutěže a skončili na třetím místě základní části.

Po nich přijde na řadu dvojice Brute-Inaequalis Rozbíječi. Hráči Brute budou v pozici favoritů, Rozbíječům se však v posledním kole základní části podařil husarský kousek, když porazili papírově nejlepší český tým Sampi.

 

Související obsah


 

 Semifinále je na programu v sobotu. Od pěti hodin odpoledne se představí eSuba s vítězem duelu Hippomaniacs-Dogs, od osmi hodin večer pak přijde na řadu Sampi, kterého prověří Brute či Rozbíječi.

V neděli začne utkání o páté místo v jedenáct hodin, od dvou odpoledne pak zápas o třetí místo. Oba budou ve formátu BO3. Samotné finále je na programu v neděli od pěti hodin odpoledne. To se bude hrát už formátem BO5, vítězem se tedy stane ten, kdo jako první vyhraje tři zápasy.

 

 

Vskutku zajímavý je i prizepool, tedy částka, kterou si jednotlivé týmy rozdělí. Vítěz inkasuje 50 tisíc korun, druhý 20 tisíc korun a třetí 10 tisíc. Zbylých 10 tisíc si rozdělí týmy na čtvrtém až šestém místě. Všechny zápasy můžete sledovat na twitch.tv.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události