Další sporty

Tragická zpráva ve světě esportu. Zemřel 19letý hráč, bojoval s depresemi

Tragická zpráva ve světě esportu. Zemřel 19letý hráč, bojoval s depresemi
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Obrovsky smutná zpráva zasáhla svět esportu. V pouhých 19 letech zemřel talentovaný hráč Karel „Twisten“ Ašenbrener. O jeho smrti referuje i pařížský deník L'Équipe.

"S nekonečným smutkem a těžkým srdcem jsme se dozvěděli, že včera večer zemřel náš hráč Valorant Karel ''Twisten'' Ašenbrener," oznamuje tragickou zprávu francouzský tým Vitality, za který Karel hrál. 

Jak píše L'Équipe, ale i český server playzone.cz, příčina smrti 19letého esportového hráče není známá, spekuluje se ale o jeho dlouhodobých problémech s duševním zdravím. 

Sám Karel Ašenbrener se ke svým problémům už před časem vyjádřil: "Dávejte na sebe pozor, a pokud zažíváte něco jako já, nebojte se obrátit na blízké přátele, rodinu nebo tým. Pokud jsou „opravdoví“, budou tu pro vás a pomohou vám se z toho dostat. Nechci z toho vynechat svou rodinu, protože mi také pomohla, zejména nejstarší bratr, a také je mám rád," napsal na sociálních sítích 26. února. 

Související obsah

Karel „Twisten“ Ašenbrener měl za sebou úspěšnou esportovou kariéru. Působil v týmu eSuba i Entropiq, později také hrál za německý klub BIG. Ašenbrenner především dominoval ve videohře Valorant. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události