Fotbal

Je jasno! Takhle se dohrají Liga mistrů s Evropskou ligou

Je jasno! Takhle se dohrají Liga mistrů s Evropskou ligou

UEFA na svém středečním zasedání zveřejnila plán, jak se dohrají letošní ročníky Ligy mistrů a Evropské ligy.

Jakmile se dohrají zbylá čtyři osmifinálová klání, účastníci čtvrtfinále se přesunou do Portugalska. Konkrétně do Lisabonu, kde se soutěž na dvou stadionech (svatostánky Benfiky a Sportingu) dohraje během dvanácti dnů.


Od 12. do 15. srpna jsou v plánu čtyři čtvrtfinále, 18. a 19. srpna dvě semifinále a 23. srpna finále.
 


Na rozdíl od klasického play off se bude hrát pouze na jeden rozhodující zápas, nikoliv na dva. Také se maže rozdíl doma-venku, jelikož se hraje jen v Lisabonu.


Zatím mají jistou účast čtyři týmy – Paris St. Germain, Atalanta Bergamo, Atlético Madrid a Lipsko. O zbylá místa se ještě bude bojovat v odvetách. V nich se Manchester City utká s Realem Madrid, Juventus s Lyonem, Bayern s Chelsea a Barcelona s Neapolí.

Související obsahPodobným způsobem se od čtvrtfinále dohraje i Evropská liga, a to ve čtyřech německých městech Duisburg, Düsseldorf, Gelsenkirchen a Kolín nad Rýnem.

Dohrávky začnou 5. a 6. srpna, turnaj pro osm nejlepších pak bude od 10. do 21. srpna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.