Tenis

Na US Open určitě pojedu, říká Plíšková. Kvitové se naopak nechce

Na US Open určitě pojedu, říká Plíšková. Kvitové se naopak nechce
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková zvládá tenisový restart s bravurou. Od chvíle, kdy se na českém území začalo znovu hrát, má impozantní bilanci zápasů a pěti vítězství. Navíc neztratila jediný set. A když přišlo na otázky, zda má v plánu vyrazit na US Open, řekla jednoznačné Ano.

Nejlepší česká tenistka současnosti odehrála pět zápasů na antuce, která nepatří mezi její nejoblíbenější povrchy, ale i přesto naprosto dominovala. „Náhoda to asi není. Neříkám, že to bylo bůhvíjaké, ale podmínky mi seděly. Mám nahráno, hrálo se na rychlé antuce. Trénink mi nepřišel ideální, ale v zápasech se mi docela vedlo,“ vyprávěla po druhém českém triumfu v průběhu dvou týdnů.

Související obsah


Nejdříve triumfovala na LiveScore Cupu, následně pak se svým týmem vyhrála charitativní Tipsport Elite Trophy.


V průběhu druhého klání pak mezi tenistky dorazila zpráva o potvrzení konání grandslamového turnaje US Open. Karolína Plíšková pak jako jediná z českých hráček zprávu kvitovala. "Já určitě letím, doma už jsem půl roku,“ vypálila bez okolků. „Důležité je začít. Čím dřív se začne, tím dřív budeme hrát i před lidmi. Když budeme doma čekat, až bude situace stoprocentní, nemusíme se dočkat. S diváky je turnaj lepší, ale jestli mají hráčky rády tenis, tak by měly jet,“ myslí si Karolína Plíšková.

Související obsah


Naopak Petra Kvitová zřejmě zůstane doma. "Upřímně se mi tam moc nechce. Můžeme mít s sebou míň lidí, budeme žít v bublině a cestovat jen mezi hotelem a tenisem a nemůžeme nic, ani si turnaj pořádně užít. A hlavně se bude hrát bez diváků, což je pro mě to největší zlo, co by tam bylo," řekla Kvitová. „Nevím, jestli dokážu být v Americe zavřená tři až čtyři týdny. Potřebuji taky vypadnout, jít se projít. A US Open bez lidí není US Open.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události