UFC

Tahle UFC kráska se v kleci chvíli neukáže! Přijala trest za doping

Tahle UFC kráska se v kleci chvíli neukáže! Přijala trest za doping
Rachael Ostovičová přijala trest za doping Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Rachael Ostovich

Havajská kráska Rachael Lillianna Ostovičová, působící v UFC, přijala trest za pozitivní nález dvou zakázaných látek na podporu výkonnosti. Původně dvouletá stopka jí byla snížena na osm měsíců.

Ostovičová měla v únoru nastoupit na UFC Fight Night 168. Měsíc před zápasem s Šanou Dobsonovou jí byly v moči nalezeny stopy zakázaných látek Ostarine a GW1516, známého jako Endurabol. Ze zápasu musela odstoupit.Nalezené látky zvyšují výkonost, napomáhjí k tvorbě svalové hmoty a způsobují rychlejší spalování tuku. Vyšetřování ukázalo, že zakázané látky se do těla zápasnice dostaly nevědomky užíváním necertifikovaných suplementů.

Související obsahPo šestiměsíčním vyšetřování USADA (Americká anti-dopingová agentura) oznámila, že zápasnice souhlasila s přiděleným trestem. Původně měla čelit stopce na dva roky, ale kvůli prokázání nevědomého užití jí byl trest zkrácen na polovinu a následně ještě snížen.
 

Související obsahOstovičová v roce 2019 přijala čtyřměsíční trest za neobvyklý nález, který se nakonec neprokázal jako dopingový přešlap. Díky tomu jí celková doba nynější stopky byla vyměřena na osm měsíců.
 

„Ačkoli zakázané látky nejsou uvedeny ve složení užívaných doplňku stravy, analýza jejich přítomnost potvrdila. Ostovičová tak látky nebrala úmyslně a USADA se rozhodla odpustit od standardního dvouletého trestu. Doba byl dodatečně snížena díky spolupráci s anti-dopingovým programem v roce 2019,“ stojí ve zprávě Americké antidopingové agentury


Podívejte se, jak to Ostovičové sluší na pláži i při tréninku:Stopka se počítá retrospektivně od data sběru vzorku, tedy od 3. ledna 2020. Ostovičová tak může opět zápasit už na začátku srpna. Naposledy v kleci stála v lednu 2019, kdy utrpěla porážku od Paige VanZantové.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události