APLIKACE TN.CZ
Hokej

Opora Brna, Nashvillu i nároďáku končí. Erat věší brusle na hřebík

Opora Brna, Nashvillu i nároďáku končí. Erat věší brusle na hřebík
Zdroj: Profimedia

Eratův čas už dozrál. Fantastický hokejový křídelník, který většinu kariéry spojil s Nashvillem Predators, poslední roky posílil Kometu Brno, ale ve svých 38 letech si řekl, že hokeje už bylo dost a rozhodl se ukončit kariéru.

Martin Erat má za sebou skvělou kariéru, u nashvillských Predátorů odehrál dlouhých jedenáct sezon a patřil k oporám týmu. V té poslední se dočkal povýšení do funkce asistenta kapitána, ale zároveň se během ní stěhoval do Washingtonu. Poté jeho kroky směřovaly přes Phoenix a ruský Omsk do Komety Brno, se kterou získal dva extraligové tituly.


S juniorskou reprezentací do dvaceti let vyhrál mistrovství světa a poté byl oporou i v seniorské reprezentaci. Zúčastnil se čtyř olympiád, kde vybojoval i bronzovou medaili a na té poslední byl kapitánem týmu.



V 38 letech se rozhodl, že zdraví a rodina jsou přednější, a tak ukončil svou bohatou kariéru. „Mám dvě vyhřezlé plotýnky v zádech, je tam díra až dvanáct milimetrů. Takže by to spravila jenom operace, nebo bych musel neustále cvičit a zkusit to se sebezapřením. Zatím jsem podstoupil jenom to druhé, dost jsem si protrpěl. Ale už stačilo. Zdraví je nejdůležitější. Nechci dopadnout tak, že bych si s dětmi nemohl zahrát fotbal, zabruslit. Jak teď nejsem na ledě, vidím, že jinak sportovat můžu," uvedl Erat v rozhovoru pro deník Sport.

Související obsah

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události