NHL

Místo hokeje do armády! Jednička draftu absolvovala vojenský výcvik

Místo hokeje do armády! Jednička draftu absolvovala vojenský výcvik
Zdroj: profimedia.cz

Švýcarský hokejista Nico Hischier využil pauzu NHL k netradičnímu kroku. Jednadvacetiletá jednička draftu z roku 2017 nastoupila na vojenský výcvik, který je ve Švýcarsku povinný.

 Neváhal. Když bylo jisté, že nejlepší hokejová liga pokračovat v dohledné době nebude, rozhodl se v dubnu nastoupit na vojenskou službu, konkrétně do branné školy pro elitní sportovce. Hischier začal 14. dubna. První čtyři týdny kvůli koronaviru absolvoval online kurzy, o necelý měsíc později (11. května) už začal s tréninkem.


Když se to dozvěděli jeho spoluhráči z New Jersey Devils, byli dost překvapeni, Hischier jim to ale vysvětlil. „Vysvětlil jsem jim, že vojenská služba je v mé zemi povinná. Rovněž jsem jim řekl, že je to armádní program pro sportovce. Díky němu mám možnost trénovat během těchto dní," uvedl Hischier pro BZ Sport.Hischier bude mít od hokeje hodně dlouhou pauzu, jelikož Devils patří mezi týmy, kterých se dohrání NHL netýká. Nastoupí tak až do dalšího ročníku, ten by měl začít v listopadu či prosinci.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události