UFC

Nováček mezi koly žádal o zastavení zápasu. Trenér ho neposlouchal!

Max Rohskopf si svou UFC premiéru jistě představoval jinak. Do zápasu s Austinem Hubbardem šel plný sebevědomí. Nicméně po druhém kole zůstal vyčerpaný sedět v rohu a trenéra opakovaně žádal o vhození ručníku. Ten však svěřence nehodlal poslechnout. Naštěstí jej vyslyšel rozhodčí a trápení ukončil.

„Odvolej to,“ opakoval z posledních sil vyčerpaný Rohskopf mezi druhým a třetím kolem.


 

Do té doby neporažený Rohskopf (5-1) vzal zápas s Hubbardem (12-4) jen pět dní před UFC Fight Night: Blaydes vs. Volkov. V prvním kole si nevedl špatně, ale následně soupeř převzal otěže a pětadvacetiletého soupeře v druhém kole nelítostně trestal.

Zdroj: Profimedia


Následkem vyčerpávajícího druhého kola a krátké doby na přípravu se Rohskopf sesunul na přistavenou stoličku, ze které již nehodlal vstát. „Už nechci pokračovat, nedávám to,“ říkal svému trenérovi Robertu Drysdalovi.
 

Trenér se svěřence snažil motivovat a na jeho prosby mu odpovídal: „Dokážeš to Maxi, jsi sakra šampion. Dokonči třetí kolo a vyhraješ na body.“ Nicméně Rohskopf nebyl schopný dál pokračovat a jeho prosby naštěstí vyslyšel rozhodčí, který zápas ukončil.

Zdroj: Profimedia

K celému incidentu se na tiskové konferenci vyjádřil UFC prezident Dana White, který má pro mladíka veškeré pochopení.


„Ten kluk měl koule na to vzít zápas takhle narychlo. Nakonec to vzdal, ale kdo ho sakra může soudit? Není žádná ostuda, přiznat, že na to nemá. Zkusil to a nevyšlo to. Každý, kdo toho kluka kritizuje, ať se jde vycpat. Ať si to zkusí sám a uvidí se,“ řekl White.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události