Fotbal

Penaltu jsem kopat nechtěl, říká Škoda. Dostal povel a vstoupil mezi legendy

Exslávistický útočník Milan Škoda dosáhl významné mety. V pondělním utkání jeho Rizesporu proti Antalyasporu dosáhl v samotném v závěru na jubilejní 100. gól a vstoupil tak do Klubu ligových kanonýrů. Jeho tým však nakonec prohrál 1:3.

„Mám z toho radost, ale trošku mi to kazí to, že jsme v pondělí prohráli. Takže ten gól nepadl úplně v ideální chvíli,“ podělil se o čerstvé pocity pro televizi Nova nový člen Klubu ligových kanonýrů.
 

Na penaltu v samotném závěru si však příliš nevěřil: „Penaltu jsem úplně kopat nechtěl, nebyl jsem úplně přesvědčený, že ji chci kopat, ale pak přišel povel z lavičky od trenéra, tak jsem na ni šel,“ vypráví český útočník.
 

34letý forvard se dostává po koronavirové pauze do výborné formy. Trefil se i v minulém utkání proti Galatasaray, tehdy se jednalo o 99 gól v ligový soutěžích. V pondělí večer pak v zápase proti Antalyasporu přidal branku s číslem sto.
 

Rizespor v tu chvíli už prohrával už 0:3, v deváté minutě nastavení druhého poločasu, však zahrál domácí obránce ve vápně rukou, což posvětil i VAR, a pískala se penalta. K puntíku se postavil právě Milan Škoda, který střílel pokutový kop i v minulém utkání.
 

V předchozím zápase se prosadil po penaltě až z dorážky, nyní byl mnohem suverénnější a míč napálil pod břevno. Historický milník byl pokořen! Díky jubilejnímu 100. gólu vstoupil Milan Škoda do Klubu ligových kanonýrů.
 

Související obsah

V pondělních zápasech měl šanci zapsat se do historie i brankář Sevilly Tomáš Vaclík, tomu chybí jedno čisté konto k zápisu do Klubu ligových brankářů. Jeho Sevilla však nakonec remizovala 2:2, na sté čisté konto si tak musí Vaclík ještě počkat.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události