Esport

Vladimír Šmicer vstupuje se synem do herního týmu Entropiq

Vladimír Šmicer vstupuje do světa esportu, a to jako ambasador týmu Entropiq. Bude se věnovat zejména týmu ve hře FIFA 20. Jeho syn se stal prvním členem nově vzniklé FIFA akademie.

Entropiq je poměrně mladá herní organizace, kterou založil na začátku roku matematik a světoznámý hráč pokeru Martin Kabrhel. Cílem je nejen uspět v českých a slovenských turnajích, ale zejména se postupně propracovávat na mezinárodní úroveň. 
 

Vladimír Šmicer má v týmu plnit roli ambasadora a jezdit hráče podporovat na tuzemské i zahraniční offline turnaje. „V týmu Entropiq vidím obrovský potenciál, můj syn je navíc fanouškem fotbalového simulátoru FIFA a vstup do tohoto odvětví tak pro mě nebyl příliš těžkým rozhodnutím,” věří dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy. 

 

Vladimír Šmicer se jako fotbalista proslavil v klubech jako Slavia Praha, Girondins de Bordeaux a zejména v FC Liverpool, se kterým vyhrál i slavnou Ligu Mistrů. 

Ke hraní videoher ho přivedl syn, a bývalý fotbalový reprezentant si tak rád zahraje sportovní simulátory nebo i střílečky z prvního pohledu. „Řekl bych, že minimálně hodinku denně si dám, dokonce si s sebou beru hry i na dovolené. Raději si zahraji na počítači nebo konzoli, než abych koukal na seriál v televizi,“ líčí Šmicer. 

 

Související obsah

 

Jak velkou osobností Vladimír Šmicer je, vnímají i samotní hráči. „Odmala jsem velký slávista a Šmícovi jsem před lety chodil fandit na stadion. Jsem přesvědčen, že v celém týmu není z nové spolupráce nikdo více nadšený než já,“ sdělil své pocity RIIJK, který zvítězil na Mistrovství ČR 2018, díky čemuž se dostal i na prestižní mezinárdoní turnaj v Paříži.

Od spolupráce s českou fotbalovou legendou si herní tým slibuje rozšíření sítě kontaktů v zahraničí i větší proražení do mainstreamu. „Jsme přesvědčeni, že i díky Vladimírovi se nám podaří představit profesionální gaming širšímu publiku. Zájem o esport roste neuvěřitelnou rychlostí. Na těch největších turnajích se rozdělují desítky milionů dolarů. Máme radost, že taková významná osobnost, jakou Vladimír Šmicer je, se jako jedna z prvních sportovních celebrit u nás rozhodla spojit právě s námi,“ věří Ondřej Drebota, výkonný ředitel Entropiq.

 

Související obsah

 

Do esportu se zapojují velké osobnosti z celého světa a také u nás už je několik takových případů. Nejvíce asi zaujme Team Sampi současného fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta, ale svůj tým Zicon eSports založil také prvoligový hráč SFC Opava, Lukáš Železník. 

Tým Entropiq aktuálně působí v hrách PUBG, Hearthstone a právě FIFA 20, kde má tři zástupce: Štěpána "RIIJKa" Sobockiho, Patrika "Huhnaka" Hornáka a nově Vladimírova syna Jiřího "Georgina" Šmicera. K uvedení vstupu slavného bývalého fotbalisty a jeho syna do řad Entropiq si tým připravil i speciální uvítací video. 

 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události