Esport

Entropiq má nový tým v League of Legends, ty nejlepší vydělají miliony

Entropiq má nový tým v League of Legends, ty nejlepší vydělají miliony
Nový tým českého esportového klubu Entropiq ve hře League of Legends. | Zdroj: Entropiq

Elitní český esportový klub Entropiq představuje nový tým ve hře League of Legends ("LoL"), která je momentálně nejhranější, ekonomicky nejzajímavější a také divácky nejatraktivnější. Ostatně poslední mistrovství světa sledovalo podle dat vývojářské společnosti Riot Games, která za hrou stojí, dokonce více než 200 milionů diváků.

Entropiq zlákal do svého týmu vedle českých špičkových hráčů také zahraniční naděje. "Celý proces od rozhodnutí po scouting a podepsání smluv s hráči trval několik málo týdnů. Jsme rádi, že vše proběhlo hladce a nad očekávání rychle," říká sportovní ředitel Entropiqu Pavel Klaban.

Největší hvězdou bude zcela jistě Petr "Denyk" Haramach, který v minulosti působil v nejprestižnější evropské lize League European Championship (LEC), ve které si ti nejlepší hráči mohou vydělat statisíce až miliony korun ročně.

Ti vůbec nejlepší a nejslavnější hráči na světě, jako je třeba Jihokorejec Lee Sang-hyeok známý v herním světě pod přezdívkou Faker, si přijdou na miliony korun ročně. Nehledě na další reklamní příjmy.

Entropiq by se v budoucnu chtěl rovněž podívat mezi absolutní elitu, do které ale vede cesta přes národní a evropské úspěchy. Riot Games totiž do svých čtyř elitních soutěží (evropská, americká, jihokorejská, čínská) jen tak někoho nepouští.

Jde o stejný princip jako v severoamerickém sportu. Třeba do NHL v posledních letech přibyl tým z Las Vegas a letos nově ze Seattlu. Stejně tak esportové týmy musí zaplatit vstupní poplatek, aby se dostaly do franšízovaných lig s tím, že za sebou musí mít úspěšnou historii.

Například německý fotbalový klub Schalke 04, který má také od roku 2016 esportovou sekci, letos prodal své místo mezi evropskou LoL elitou za částku okolo pěti set milionů korun.

Související obsah

Entropiq začne svou cestu mezi elitu na domácí scéně v Hitpoint Masters lize, ze které by se chtěl v co nejkratším čase kvalifikovat do European Masters. Odtud už je cesta mezi ty nejlepší pravděpodobnější, nehledě na to, že si týmy v letošním ročníku European Masters rozdělily více než sedm a půl milionu korun jako prize money za umístění na turnaji.

"Vše děláme s maximální vážností, stejně tak tomu bude i u LoL týmu. Už pomalu vyhlížíme European Masters v roce 2022. Vnímáme ale, že je Hitpoint Masters důležitý partner nejen ke vstupu do světa LoL, ale i k dalšímu rozvoji našeho klubu," dodává Daniel Kloud, CEO Entropiqu.

S rozvojem mezi ještě širší publikum by mohla pomoc i konfrontace se špičkovými esportovými organizacemi, mezi které by se chtěla už brzy zařadit i zavedená sportovní značka. Těsně před Entropiqem totiž oznámila nový LoL tým také slavná FC Barcelona, která tak napodobila vedle Schalke 04 třeba i francouzský Olympique Lyon nebo Eintracht Frankfurt.

Ambasadorem esportového klubu Entropiq je bývalý fotbalista Vladimír Šmicer:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události