Fotbal

Dojemné loučení patřilo i Čišovského manželce, ta nechyběla na tribuně

Krásným a dojemný způsobem zareagovala plzeňská Viktorie na úmrtí jejího bývalého obránce Mariána Čišovského, který šest let bojoval s nevyléčitelnou nemocí ALS. Během nedělního utkání proti Spartě tak všichni aktéři ocenili zesnulého fotbalistu minutou ticha, která se následně změnila v minutu potlesku. Na tribuně ve Štruncových sadech nechyběla ani manželka Martina Čišovská a jejich děti.

Tragická nedělní zpráva o úmrtí Mariána Čišovského zasáhla celé Česko i Slovensko. Zdrcení byli I samotní plzeňští hráči, které musel během dne podpořit emotivním proslovem v kabině generální manažer klubu Adolf Šádek.

Viktoria však utkání zvládla, nad Spartou zvítězila 2:1 a výhru poslala Mariánu Čišovskému “tam nahoru”.


Už před zápasem navíc mohli fanoušci zapalovat svíčky a nechávat květiny či vzkazy na Pamětním místě Brány borců vedle stadionu. Během utkání pak hráči Plzně vyběhli s dresy se jmenovkou bojovníka Čišovského, který dlouhých šest let zápasil s nevyléčitelnou Amyotrofickou laterální sklerózou.

Související obsah

Na tribuně ve Štruncových sadech seděla i manželka Martina a jejich děti Tina, Maroš a Martin. Všichni pak mohli sledovat dojemnou děkovačku, při které jim fotbalisté Viktorie spolu s fanoušky dlouze tleskali.
 

 

Zdroj: Profimedia

Po zápase přišli utěšit Čišovského rodinu i jeho dlouholetí spoluhráči a kamarádi Marek Bakoš a Matúš Kozáčik, kteří se také neubránili slzám.

Související obsah

Pro Mariána Čišovského, který byl dlouhá léta klíčovým mužem plzeňského týmu a ještě před pár roky proháněl po hřišti Messiho nebo Riberyho v Lize mistrů, přichystali fanoušci také transparent, který si následně vypůjčil i jeho bývalý parťák z obrany David Limberský.

Stálo na něm “Odpočívej v pokoji Číšo”.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události