UFC

Procházka vyrazil pro první vítězství v UFC! Vyhrát chce před limitem

Jiří Procházka první červencový den vyrazil na cestu do Abú Zabí, kde jej 11. července čeká UFC premiéra. Český MMA zápasník na letišti Václava Havla krátce promluvil s televizí Nova. Cítí se výborně a jde si pro vítězství.

Procházku čeká na UFC 251 zápas se švýcarským ranařem Volkanem Oezdemirem. Na Zápasnický ostrov ve Spojených arabských emirátech odletěl s jedenácti denním předstihem, ale cestu mu prodlouží dvou denní pobyt na letišti v Londýně, kde musí s týmem vyčkat na výsledky koronavirových testů.


„První dva dny budeme zavřeni v karanténě v Londýně a pak dva dny v Abů Zabí,
“ okomentoval Procházka.

Zdroj: TN.cz


Odlety na zápas nejsou pro Procházku nic nového. Posledních pět let kariéry pravidelně létal do Japonska, kde v organizaci RIZIN získal titul šampiona, ale i tak cítí před debutem v UFC lehkou nervozitu.
 

„Bude to určitě něco úplně jiného, ale o to víc mě to těší, že zažijeme něco nového. Nervozita je tu vždy, ale teď se ji snažím přetvořit na takové to: užít si to,“ přiznal zápasník.


Po příletu Jířího čekají mediální povinnosti, zdravotní kontroly a samozřejmě i řada tréninků, ve kterých doladí poslední detaily.
 

„Na místě si dojedu poslední silový trénink a nějakou dynamiku. Všechno už tak do pohody tak, aby to bylo vše připravené k boji,“ prozradil Procházka, co ho čeká v nadcházejícím týdnu.
 

Související obsah

Taktéž v nadcházejícím týdnu musí doladit váhu. Do limitu polotěžké váhy 93 kg mu chybí shodit ještě 6 až 7 kilo. Nicméně pár kilo pro zkušeného zápasníka není žádný problém. Dokonce si před odletem tradičně dopřeje jedno vychlazené pivo.

Procházka dodrží rituál i před odletem na UFC:


A jak vidí výsledek zápasu s Volkanem Oezdemirem? V kleci se může stát cokoli, ale český ranař jde za knokautem.
 

„Ať už to bude jakkoliv, budu usilovat o to, abych zápas ukončil před limitem a nenechal ho na bodových rozhodčích,“ řekl o svých plánech Jiří „Denisa“ Procházka.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události