UFC

Procházka je připravený, říká trenér. Na UFC premiéru trénoval s Vémolou

Jiří „Denisa“ Procházka je již na cestě za prvním zápasem v prestižní UFC. Na zápasnický ostrov v Abú Zabí ho tradičně doprovází duo trenérů Jaroslav Hovězák a Martin Karaivanov. Druhý jmenovaný o přípravě na Volkana Oezdemira promluvil s televizí Nova: „Příprava proběhla velice dobře a víc do hloubky než na zápasy v RIZINU.“

Martin Karaivanov stojí po boku Jiřího Procházky od samých začátků jeho kariéry v bojových sportech. Český ranař pod jeho vedením nyní trénuje v brněnském Jetsaam Gymu, kde se připravoval i na UFC premiéru.

 

Bohužel přípravu na debut ztížila koronavirová krize, ale Procházkův trenér je přesvědčen, že i v neideálních podmínkách dokázali maximum. A to i díky pomoci těch největších jmen domácí MMA scény, které s Jirkou spárovali.

Zdroj: TN.cz

„Jezdili jsme k André Reindersovi, kde se mihnul Michal Martínek a Karlos Vémola,“ okomentoval Karaivanov návštěvy v pražské tělocvičně, kde trénuje hned několik špičkových  zápasníků.


Procházka preferuje boj v postoji, kde atypickým stylem se svěšenými rukami a širokým rozkročením čeká na vhodnou příležitost k zasažení soupeře. Spolupráce s Karlosem Vémolou naopak  prověřila jeho boj na zemi, ve kterém je Terminátor přeborník.
  

Dále Procházku v přípravě prověřili jména jako Miloš Petrášek, Andrés Raška či bijec velterové váhy Andrej Kalašnik a boxer Daniel Škvor.

Související obsah

Po kvalitní přípravě čeká českého samuraje pořádná výzva. Na UFC 251 se utká s sedmičkou polotěžké váhy Volkanem Oezdemirem, švýcarským ranařem, který v kleci nerad ztrácí čas. Nicméně Karaivanov trénink upravil tak, aby jeho svěřence při zápase nic nezaskočilo.
 

„Volkana jsme studovali a příprava probíhala cíleně. Hodně to bude o načasování a pozornosti. Nenechat se nachytat jeho stylem,“ vyjádřil se Procházkův trenér.

Související obsah

Ve prospěch Procházky hraje lehká výšková převaha i větší rozměr paží. A přesně to bude podle jeho trenéra v zápase klíčové.
 

„Procházkova zbraň bude rychlost, postoj a nenechat se trefit a opravdu využívat tu vzdálenost," řekl Karaivanov na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události