UFC

Připomeňte si kariéru kubánské MMA legendy i den, kdy Chabib získal titul

UFC první červencový víkend dokončuje přípravy Zápasnického ostrova, kde si během měsíce odehrají čtyři galavečery. Ticho před bouří zpříjemní o víkendu bez živého přenosu záznam UFC 223 a speciál věnovaný legendě Yoel Romerovi.

Sobotní večer bude patřit olympijskému medailistovi z roku 2008 Yoelovi Romerovi (13-5), který po wrestlerské kariéře zamířil do klece. Ve věku 43 let se stále drží mezi elitou střední váhy (do 83 kg).

 

Kubánský zápasník měl v oktagonu celkem čtyři titulové šance. Třikrát mohl získat prozatímní titul šampiona. Při prvním pokusu v roce 2017 s Robertem Whittakerem (20-5) bohužel prohrál. Následně sice ukončením vyhrál duel s legendou Lukem Rockholdem (16-5), ale kvůli přesáhnutí váhového limitu pás nezískal.


Váhový limit nesplnil ani při odvetném zápasu o titul s Whittakerem a navíc svému přemožiteli podlehl po pětikolové bitvě i podruhé. Poslední šanci usednout na trůn střední váhy dostal v březnu 2020, kdy v opatrném boji prohrál s úřadujícím šampionem Israelem Adesanyou (19-0).Ačkoli z posledních pěti zápasů čtyři prohrál, patří mu čtvrtá příčka v UFC žebříčku středních vah a stále představuje riziko pro každého soupeře. V kleci je ohrožuje mladší vyzyvatele excelentními zápasovými dovednostmi, ale také enormní sílou, která z něj čiší již na první pohled.


V sobotu ve 22:05 si nenechte ujít ohlédnutí za jeho dosavadní kariéru ve speciálu UFC: Yoel Romero.

Zdroj: Nova Sport


V neděli na vybrané Romerovy zápasy naváže záznam galavečeru UFC 223 z dubna 2018, kde neporažený Chabib Nurmagomedov (28-0) získal titul lehké váhy (do 70 kg).
 

Krátce před galavečerem byl o titul připraven Conor McGregor (22-4) kvůli neaktivitě a o volnou korunu lehké váhy se měl dagestánský Orel porvat s Tony Fergusonem (25-4).

Související obsah

Nicméně na zakletý duel nedošlo, neboť si Ferguson poranil koleno a ze zápasu odstoupil. Následovala divoké hledání náhradníka, během kterého se v krátkém sledu vystřídali tři soupeři.
 

Fergusona měl původně nahradit tehdejší šampion pérové váhy (do 66 kg) Max Holloway (21-5), ale havajský ranař po komplikovaném shazování váhy nebyl způsobilý bojovat.
 

Šanci dostal bývalý šampion Anthony Pettis (23-10), ale ten nesplnil váhový limit. O slovo se přihlásil Paul Felder (17-5) , ale Nevadská atletická komise mu šanci na titul zamítla, kvůli neodpovídajícímu umístění v žebříčku.

Zdroj: Profimedia

Nakonec proti Chabibovi nastoupil Al Iaquinta (14-6-1). Po pětikolové bitvě si dagestánský Orel připsal bodovým rozhodnutím 26. vítězství v řadě a získal titul šampiona. Svůj pás od té doby dvakrát obhájil.
 

Před hlavním zápasem v kleci bránila titul slámové váhy (do 52 kg) Rose Namajunasová (8-4), která jednomyslným rozhodnutím porazila polskou zápasnici Joannu Jedrzejczykovou (16-4).
 

Hlavní karta UFC 223:

Chabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta – o volný titul lehké váhy

Rose Namajunasová vs. Joanna Jedrzejczyková – o titul slámové váhy

Renato Moicano vs. Calvin Kattar – pérová váha

Zabit Magomedšaripov vs. Kyle Bochniak – pérová váha

Chris Gruetzemacher vs. Joe Lauzon – lehká váha

Zdroj: Nova Sport


Záznam UFC 223 sledujte v neděli 5. července od 22:05 na Nova Sport 2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události