UFC

Otec Chabiba zemřel! Abdulmanap Nurmagomedov podlehl koronaviru

Otec Chabiba zemřel! Abdulmanap Nurmagomedov podlehl koronaviru
Abdulmanap Nurmagomedov zemřel ve věku 57 let Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Nejhorší scénář se naplnil! Otec a trenér neporaženého UFC šampiona Abdulmanap Nurmagomedov podlehl následkům onemocnění COVID-19 a po dvou měsících v nemocnici zemřel ve věku 57 let. O smutné zprávě v pátek 3. července informoval ruský server RT.com.

Abdulmanap Nurmagomedov byl hospitalizován na konci dubna po vážném zápalu plic. Následkem onemocnění musel podstoupit operaci srdce a situaci navíc komplikoval koronavirus v jeho těle. Během pobytu ve vojenské nemocnici v Moskvě byl dvakrát uložen do umělého spánku.Ještě v průběhu června byl ve stabilizovaném, avšak stále kritickém stavu. Bohužel nakonec muž, díky kterému se Chabib Nurmagomedov stal světovou jedničkou ve světě UFC, svůj poslední boj prohrál.

Zdroj: Twitter

  

Na žíněnce sám vybojoval mnoho úspěchů při zápasech v judu a sambu. A byl to právě Abdulmanap, který část rodinného domu přestavil na tělocvičnu, kde Chabib poprvé okusil krásu bojových sportů.

Související obsah


Jako trenér vychoval i mnoho dalších zápasníků a za svou práci si vysloužil čestné vyznamenání „Váženého ruského trenéra“ a neoficiální titul „Otec dagestánského MMA.“


Svého syna naposledy doprovázel na obhajobu v Abú Zabí, kde se Chabib postavil Dustinu Poirierovi. Bohužel na příští zápas s Justinem Gaethjem na UFC 253 syna již nepřipraví.

Zdroj: Profimedia


Dagestánský Orel se ke zprávě zatím sám nevyjádřil. Již dříve řekl, že trénuje i za otcovy nepřítomnosti, neboť mu trénink pomáhá zapomenout na tíživou situaci. Snad mu přinese úlevu i po tragické ztrátě.
 

„Otec by byl naštvaný, kdybych kvůli němu zmeškal trénink. Proto se připravuji každý den. Trénink mi pomáhá ulevit si od stresu a všeho kolem. Na podzim se vrátím a obhájím svůj titul,“ řekl dříve Chabib.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události