Fotbal

Nestárnoucí Buffon! Legenda Juventusu překonala ligový milník

Brankářská legenda italského Juventusu se dočkala vytouženého milníku. V sobotním zápase proti FC Turín se totiž objevil Gianluigi Buffon v základní sestavě a nastoupil už do rekordního 648. ligového zápasu v Serii A.

42letý italský matador patřil dlouhá léta mezi jasnou jedničku v bráně Juventusu. Po ročním angažmá v PSG a následném návratu toho však příliš neodehrál.

Po sobotě se však definitivně dočkal rekordního zápisu. Proti FC Turín nastoupil už do 648. ligového zápasu, čímž překonal dosavadní rekord obránce AC Milán Paola Maldiniho.


Související obsah

"Na rekord jsem musel dlouho čekat, ale nebyl to žádný problém. Mám radost, myšlenkou na rekord jsem se nezaobíral. Na začátku kariéry jsem byl bezstarostnější a klidnější. Měl jsem spoustu snů a díky tomu, že jsem se sebou nebyl nikdy spokojený, jsem se dostal až sem," prohlásil Buffon ke svému historickému milníku v rozhovoru pro Sky Sport Italia.

Související obsah

Gianluigi Buffon započal svoji kariéru v dresu Parmy, ve které odehrál 168 utkání. Následně se stěhoval do Juventusu a zde strávil nejplodnější roky své kariéry, ve kterých odehrál zbývajících 480 zápasů.

Kromě ligového rekordu se může rodák z Carrary pyšnit také rekordem v počtu zápasů v italské reprezentaci. Naopak klubový rekord v Juventusu mu prozatím uniká.

 

Související obsah


Ten totiž drží jiná legenda Staré dámy, útočník Alessandro Del Piero, který má na kontě 705 utkání v součtu všech soutěží. “Pokořit Del Pierův rekord v počtu startů není mým cílem. Kvůli tomu nehraju, protože před dvěma lety jsem prakticky skončil. Pak ale přišla nabídka z PSG a následně jsem dostal možnost vrátit se do Juventusu," oznámil skromně italský brankář, který však zároven počítá, že bude chytat minimálně do svých 43let.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události