Italská Brescia získala cenné body k záchraně, Matějů odehrál celý zápas

Fotbalisté italské Brescie bojují o prvoligovou příslušnost a v nedělním utkání si připsali cenné tři body. V domácím prostředí totiž přehráli Veronu 2:0 a stáhli náskok Lecce, které figuruje na 18. místě. V základní sestavě odehrál celé utkání Aleš Matějů, Jaromír Zmrhal střídal.

Brescia hraje v italské lize o holý život, dnešním vítězstvím nad osmou Veronou si však připsala hodně důležité body, které by se jim v konečném zúčtování mohly hodit.

Skóre utkání otevřel Papetti, následně v samotném závěru dal pojišťovací trefu Donnarumma. V základní sestavě se objevil na stoperu i český fotbalista Aleš Matějů, který odehrál celých 90 minut. Exslávistický Jaromír Zmrhal pak střídal na posledních osm minut.

Brescia je tak osm kol před koncem na 19. místě. Na 17. místo zajištující setrvání v Serii A ztrácí šest bodů. Čeká ji však ještě souboje s týmy pohybujících se ve stejných sestupových vodách.

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.