Silniční cyklistika

Spojení Froome a INEOS po sezoně končí! Tým potvrdil jeho odchod

Spojení Froome a INEOS po sezoně končí! Tým potvrdil jeho odchod
Zdroj: Profimedia

To, o čem se dlouho spekulovalo, se nakonec stává realitou. Britský cyklista Chris Froome od příští sezony definitivně opustí tým INEOS. Samotná stáj potvrdila, že se čtyřnásobným vítězem Tour de France neprodlouží smlouvu.

„Rozhodli jsme se neobnovit Chrisovu současnou smlouvu, která skončí v prosinci. Oznamujeme to dřív, než je obvyklé, abychom utnuli spekulace a umožnili týmu plně se soustředit na nadcházející sezonu," uvedl na svých webových stránkách tým INEOS.


Fenomenální závodník podepsal s týmem INEOS (dříve Sky) smlouvu v roce 2010 a od té doby se začaly se dít věci. Chris Froome dokázal opanovat čtyřikrát nejslavnější závod Tour de France, slavil také na Giru d'Italia a španělské Vueltě.


„Chris byl s námi od prvních chvil. Je velký šampion a pojí nás nezapomenutelné vzpomínky. Přesto věřím, že je naše rozhodnutí správné – pro tým i pro něj samotného," oznámil šéf stáje Dave Brailsford.

Rodák z keňského Nairobi utrpěl v minulém roce vážná zranění po děsivém pádu během tréninku. Po měsících rehabilitace a tréninkách, kdy musel oželet všechny tři závody Grand Tour, se sice dokázal dostat zpátky, nicméně jeho aktuální forma je stále záhadou.

Související obsah


 

V bohatém britském týmu je navíc obrovská konkurence. „Šampion jeho formátu chce mít pochopitelně jasně vedoucí roli. Tu mu ale v současnosti nemůžeme zaručit a přestupem do jiné stáje ji naopak získá. A v rámci týmu INEOS se otevře cesta pro další závodníky, kteří na svou příležitost teprve čekají a obětovali jí spoustu tvrdé práce,“ oznámil na rovinu šéf týmu, který se podle svých slov nemůže dočkat restartu cyklistické sezony.


Ke zprávě o konci ve stáji INEOS se vyjádřil i sám britský závodník: „Byla to úžasná dekáda. Dokázali jsme toho spoustu a na tyto vzpomínky si budu vždy pamatovat. Těším se na další výzvy, které mě posunou v mé kariéře. Mezitím se však chci soustředit na získání pátého vítězství na Tour de France s týmem INEOS.“

Související obsah


Podle spekulací by měl pro příští sezonu Froome oblékat dres stáje Israel Start-UP Nation.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události