Procházka promluvil z Fight Islandu: Soupeř mě ani nepozdravil

Necelé čtyři dny zbývají do UFC premiéry Jiřího Procházky na galavečeru UFC 251. Český fighter krátce před zápasem promluvil s televizí Nova přímo ze Zápasnického ostrova v Abú Zabí o podmínkách, závěru přípravy i o náhodném setkání se soupeřem.

Procházka (26-3-1) je se svými trenéry Jaroslavem Hovězákem a Martinem Karaivanovem na ostrově Yas šest dní. Za tu dobu si již stačil zvyknout na extrémní podmínky, které v Abú Zabí panují.
 

 

„Aklimatizoval jsem se, byť je tu přes den velké teplo a dusno. Ve středu jsme byli na pláži a trénovali jsme kolem dvanácté hodiny. To jsme trochu časově nevychytali. Na přímém slunku to byl docela záhul, ale bylo třeba si to nějak okořenit,“ řekl český zápasník.

Související obsahKromě pláže, má pro trénink k dispozici i soukromou provizorní tělocvičnu, vybudovanou v blízkosti svého pokoje. „Gym tady máme zařízený tak, že na hotelu je víc pokojů, kde máme rozdělané tatami, a tam trénujeme,“ prozradil Procházka.


Jeho zápas se blíží a stejně tak vrcholí i příprava. Před rozhovorem absolvoval poslední těžký trénink a jak sám říká, vše je připraveno: „Ve středu jsme si udělali jeden z posledních náročných tréninků. Trochu jsme se potahali, lapovali jsme a spárovali. Trochu jsme to tělo dostali do vyšších otáček. Vše je naladěné a připravené k vítězství.“


Do klece nastoupí v ranních hodinách a se svým týmem své tělo na netradiční zápasovou hodinu poctivě připravuje: „Na časový posun jsme se naladili tak, že každý den vstáváme v pět ráno a jdeme se pohybovat, ať máme v brzkou ranní hodinu nějaký pohyb.“

Související obsah

Při UFC debutu ho čeká střetnutí se sedmičkou polotěžké váhy Volkanem Oezdemirem (17-4). Procházka prozradil, že se se soupeřem již potkal, ale setkání se obešlo bez zdvořilostí.
 

„Potkali jsme se na hotelu v Londýně. Prošli jsme kolem sebe, já ho pozdravil, ale on nic neřekl. Myslím, že to bere chladně, jede si to svoje a nechce žádný kontakt. Já také ne, ale nechci být na lidi a soupeře bezcitný. Do boje jdu jasně zvítězit, ale nebudu se chovat jako kr***n,“ popsal Procházka setkání.

Zdroj: Nova Sport

UFC 251: Usman vs. Masvidal a premiéru Jiřího Procházky sledujte v neděli 12. července živě od 1:30 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.