Fotbal

Blesk projel brankáři krkem, ještě pak kopl do míče! Ivan přežije, píše klub

Děsivé chvíle museli prožívat fotbalisté z moskevského klubu Znamaja Truda. Na jejich tréninku zničehonic blesk trefil brankáře Ivana Zaborovského. Podle očitých svědků byla obloha jasná a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla být bouřka.

Podle televizního kanálu TV Stork zasáhl blesk fotbalistův krk a prošel jeho tělem na levé straně, v důsledku čehož zanechal stopu na kůži.


"Dnešní stav je stabilní, kardiogram je v normálu, v místě vstupu a výstupu bleskového výboje jsou těžké popáleniny. Podle lékařů není život Ivana v ohrožení,"
uvedl klub v tiskové zprávě. Ivan Zaborovskij ale i dál zůstává v umělém spánku.

Související obsah


První pomoc šestnáctiletému sportovci poskytl jeho trenér Anton Basov, který dal brankáři nepřímou masáž srdce a umělé dýchání. Resuscitace pak pokračovala až do okamžiku, kdy dorazila sanitka. Zaborovskij byl pak v bezvědomí nejprve převezen do městské nemocnice Orechovo-Zujev a poté hospitalizován vrtulníkem do Ljubercy.

Související obsah


Tým Znamaja Truda měl už po sezóně, neboť jeho soutěž zastavila pandemie koronaviru Hráči se ale začali scházet po dlouhé pauze na trénincích a připravovat se na nový soutěžní ročník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události