UFC

Ribasová si vysloužila bilanci 100-1! Ke světovému rekordu měla daleko

I nejprestižnější MMA organizace světa se občas splete. Grafika na UFC 251 přisoudila Brazilce Amandě Ribasové bilanci 100-1. Ačkoli se taková zápasová statistika zdá neuvěřitelná, světový rekord je třikrát vyšší.

Šestadvacetiletá Ribasová bere UFC útokem a nekompromisně si razí cestu na vrchol. Na Zápasnickém ostrově absolvovala s Paige VanZantovou (8-5) první zápas v muší váze a ke své bilanci přidala již desáté vítězství.Už prvním kole nasadila páku na ruku a soupeřce nedala jinou možnost než odklepat. Následně se pod jejím jménem objevila neuvěřitelná bilance. Grafika v pozápasovém rozhovoru ji přisoudila MMA rekord 100-1.

Samozřejmě se jednalo o postprodukční chybu a skutečné skóre rozjeté Brazilky je 10-1. Úsměvný překlep však nemění nic na tom, že Ribasová v UFC vyhrála již čtyři zápasy a postupně si razí cestu k titulu.

Související obsah

Organizace zatím své statistiky neaktualizovala, ale již před UFC 251 jí patřila 14. příčka žebříčku slámové váhy a nyní vstoupila i do těžší váhovky. 
 

Ikdyby byla bilance 100-1 skutečná, ke světovému rekordu by měla stále hodně daleko. Ten drží 46letý veterán Travis Fulton, který za profesionální MMA kariéru absolvoval 320 zápasů (255-54-10-1NC). V roce 2017 se neúspěšně střetnul se slovenskou legendou Attilou Véghem (33-9-2).

  

Zdroj: Nova Sport

Na UFC 251: Usman vs. Masvidal naváže už ve čtvrtek 16. července UFC Fight Night: Kattar vs. Ige. Živý přenos hlavní karty sledujte od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události