UFC

PREVIEW: Procházka vstoupí do UFC dnes v noci na kartě snů!

Velmi očekávaný přesun do Abú Zabí je tady a UFC Fight Island se oficiálně otevírá jak bojovníkům, tak celému světu. Bojové léto bude ještě unikátnější než kdy předtím, protože celý červenec proběhnou na ostrově zápasy, které by jinak ve Spojených státech proběhnout nemohly.

UFC 251 přichází s nejnabitější možnou kartou a tolika lákadly, že si prakticky ani nemusíte vybírat, na co se chcete zaměřit, jelikož toho, co budete chtít sledovat, bude opravdu hodně.
 

K tomu všemu ještě přichází vysoce očekávaný debut českého bojovníka Jiřího Procházky, který je hlavním tahákem Prelims karty – ta bude pochopitelně součástí dnešního nočního balíčku na Nova Sport 2.
 

HLAVNÍ TAHÁK
UFC Welterweight Championship
Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal

UFC vyniká v rychlých reakcích na náhlé negativní změny. V minulosti už dokázala fanoušky šokovat, čím byla schopna na poslední chvíli zachránit galavečer. Ne, že by UFC 251 potřebovala zachránit poté, co se musel Gilbert Burns odhlásit kvůli pozitivnímu testu na Covid-19, ale přece jenom karta byla oslabena.
 

Paradoxní je, že po oznámení „náhradníka“ v podobě Jorgeho Masvidala se zájem o tuto akci mnohonásobně zvýšil. Pravdou je, že i navzdory sportovnímu stoupání Gilberta Burnse po žebříčku nahoru je Jorge Masvidal někde úplně jinde.

Zdroj: Profimedia

 

V roce 2019 se stal právoplatnou superstar a k tomu všemu byl ještě po vítězství nad Natem Diazem v Madison Square Garden pasován do role vyzyvatele o titul. Ta šance ovšem přišla za úplně jiných okolností a když už to vypadalo, že Masvidal bude spíše kvůli finančním neshodám stávkovat, naskakuje rovnou do titulového zápasu na ostrově.
 

Zápas je velmi pikantní, protože jak už jsme si zvykli, u Masvidala nikdy nevíte. Páteční vážení nejen ukázalo, jaký je profesionál, ale zároveň potvrdilo informaci, že se na nějaký případný duel připravoval konstantně a navíc absolvoval tvrdý kemp s Dustinem Poirierem před jeho utkáním s Danem Hookerem.

Zdroj: Profimedia

 

Zvěsti o tom, že by rovnou „z gauče“ nastoupil na nigerijskou noční můru Usmana a zkusil své štěstí, jsou tedy úplně mimo. Masvidal je připravený a může hodně lidí překvapit.
 

Kamaru Usman předvádí fantastické dominantní výkony. Jeho tlak a schopnosti otrávit soupeře kvalitním zápasem už zlomily více lidí, včetně bývalého šampiona Tyrona Woodleyho. V posledním souboji s Colbym Covingtonem navíc ukázal, že se vůbec nebojí „hrát postojáře“ a protivníka přestřílet údery, avšak ne bezmyšlenkovitě.

Související obsah


 

Jorge Masvidal na některé lidi může působit jako jednodušší člověk, ale pravdou je, že tento „veterán ulice“ si umí lišácky hodně věcí spočítat a zároveň se dostat soupeři do hlavy. Darrena Tilla si četl nějakou dobu, než vyrazil kupředu a dodělal ho. Bena Askrena a všechny na světě překvapil nacvičenou technikou v prvních pěti vteřinách a Natea Diaze umlátil inteligentním přístupem k boji.
 

Usman není hloupý a nebude se chtít pouštět s Masvidalem do nějakých divočin, naopak mu může zápas pořádně znepříjemnit házením na zem. Každý detail je na tomto, na poslední chvíli vytvořeném utkání velmi zajímavý.
 

UFC Featherweight Championship
Alexander Volkanovski vs. Max Holloway

Druhý titulový zápas nabízí odvetu z loňského prosince, kde se bývalému australskému rugbistovi povedlo jako prvnímu po šesti letech porazit Maxe Hollowaye v pérové váze. Volkanovski vyniká úžasnou pracovní morálkou a naprosto nevyčerpatelnou fyzickou kondicí. Už předtím dokázal Hollowaye rozkopat low kicky, na které se v tréninku zaměřil ještě víc.

Zdroj: Profimedia

To Holloway i přes veškeré vzkazy a rozhovory spíše vypadá, jako kdyby si v karanténě dal oddech od všeho a nesoustředil se na nic jiného než rodinný život. Jenomže Holloway je považovaný za nejlepší pérovou váhu všech dob, a to ještě nedosáhl ani věku 30 let, takže prostor na zlepšení po sesazení z trůnu tam stále ještě je a Max má navíc před sebou úplně novou motivaci, protože teď je lovec on.
 

UFC Bantamweight Championship
Petr Yan vs. José Aldo

Velmi zajímavé utkání v nyní otevřené a super-nabité bantamové divizi. Hledá se nový šampion a Petr Yan má k tomu skvěle nakročeno. Brazilský veterán Aldo i přes porážku v posledním zápase dostává titulovou šanci, ale to hlavně z důvodu, že porážku na body naprosto drtivá většina lidí včetně prezidenta UFC vnímala jako naprosto nesmyslnou.

Související obsah


 

Aldo chce ovládnout novou váhovou kategorii, ale čeká ho velmi těžký soupeř s tvrdými údery a chutí knockoutovat. Na vítěze a nového šampiona navíc čekají další hladoví vlci.
 

NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?
Jessica Andrade vs. Rose Namajunas

Další odveta, ale tady již o titul nejde, přestože v prvním vzájemném utkání šlo. Jenomže za poslední rok se hodně věcí změnilo. Rose Namajunas konečně našla motivaci a nové odhodlání ve svém životě, aby opět vstoupila do klece s takovým přesvědčením jako kdysi proti Joanně Jedrzejczyk.

Zdroj: profimedia.cz

 

Jessica Andrade by s Namajunas nejraději znovu hodila jako v prvním souboji, kde to bylo téměř na hranici zlomení krční páteře. Vítězka se může výrazně přihlásit o titulový zápas s Weili Zhang.
 

Jiří Procházka vs. Volkan Oezdemir

Utkání sice na Prelims kartě, ale s jasným potenciálem zápasu na hlavní kartě. Jiří Procházka je jednoznačně nejočekávanějším českým bojovníkem vstupujícím do UFC. Sama společnost ho totiž chtěla získat už poměrně dlouhou dobu, ještě když kraloval v japonském Rizinu.

Související obsah


 

Procházka je mentálně a fyzicky připravený na svůj možná největší test v kariéře. Bojoval už s těžkými soupeři světového kalibru, s veterány, ale nikdy ne pod hlavičkou nejprestižnější organizace na světě, což už samo o sobě vytváří velký tlak.

Zdroj: facebook

 

Protože od něj hodně očekává samotný prezident Dana White, ihned pro debut dostává Procházka bývalého vyzyvatele o titul a bojovníka z Top Ten polotěžké váhy. Už jen tento fakt dokazuje, že je to debutující zápas na té nejvyšší možné úrovni.
 

Sledujte UFC 251 v noci ze soboty na neděli již od 1:30 na Nova Sport 2 a VOYO, kdy pro vás máme připravené studio s hosty.

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta (start ve 4:00)
Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal (titulový zápas – velterová váha do 77 kg)
Alexander Volkanovski vs. Max Holloway (titulový zápas – pérová váha do 66 kg)
Petr Yan vs. José Aldo (titulový zápas – bantamová váha do 61 kg)
Jessica Andrade vs. Rose Namajunas (slámová váha žen do 52 kg)
Amanda Ribas vs. Paige VanZant (muší váha žen do 57 kg)

Prelims karta (start ve 2:00)
Volkan Oezdemir vs. Jiří Procházka (polotěžká váha do 93 kg) – očekávaný start cca. 3:30)
Elizeu Zaleski dos Santos vs. Muslim Salichov (velterová váha do 77 kg)
Makwan Amirkhani vs. Danny Henry (pérová váha do 66 kg)
Leonardo Santos vs. Roman Bogatov (lehká váha do 70 kg)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události