UFC

Při zápasech jsou některé stavy na infarkt, shodli se Procházkovi trenéři

Za každým zápasníkem stojí trenér a Jiří "Denisa" Procházka není výjimkou. Po boku mu už dlouhé roky stojí Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák, kteří ho doprovázeli i během prvního úspěchu v UFC. Po návratu o společné cestě promluvili s televizí Nova. Při sledování svého svěřence v kleci zažívají těžké chvíle, ale zvykli si.

 Procházka (27-3-1) do zápasu na UFC 251 s Volkanem Oezdemirem (17-4) vlétnul osobitým stylem. Otevřený postoj s minimální obranou je divácky atraktivní, ale skýtá i mnohá nebezpečí. Před tím, než soupeře uzemnil, inkasoval 41 signifikantních úderů.

 

Jirko takhle ne. Musíš zodpovědně. Ruce nahoře,“ řval během divoké přestřelky Martin Karaivanov. Po příletu však přiznal, že na styl, ze kterého mnohým běhá mráz po zádech, si již zvykl.

Zdroj: Instagram


„Samozřejmě některé stavy jsou infarktové, ale je potřeba to odfiltrovat, trochu se povznést a dávat ty správné rady tak, abychom zvítězili,“ prozradil Karaivanov, co zažívá při sledování svého svěřence v kleci.


Podobně to vidí i druhý člen trenérského týmu Jaroslav Hovězák. Ten nebývá tak výraznou postavou, jako jeho kolega, ale s Procházkou taktéž spolupracuje už pěknou řádku let a je nepostradatelnou součástí týmu. I on si prý na nebezpečný styl svého svěřence zvykl.
 

„Mnoho lidí to vnímá tak, že nám muselo praskat srdce a přicházet infarktové stavy. Ale už jsme spolu tak dlouho, že mu věříme,“ řekl Hovězák a pokračoval: „Jemu ten styl vyhovuje, ale nesmí tam něco chytit. Musí být pozorný a lépe pracovat na nohou.“

Související obsah

Trenéři svému svěřenci věří a jeho široce rozkročený styl s rukama u pasu nehodlají měnit. Pouze ho pilovat a dovést ho k dokonalosti. A přesně na tom budou pracovat ihned po krátkém odpočinku.


„Pokračujeme v přípravě. Dovolená 2-3 měsíce u nás nehrozí, takže pokračujeme v silové přípravě a v gymu. Doladíme to a těšíme se na další zápas,“
prozradil Hovězák vyhlídky na příští týdny.

Související obsah

Duo trenérů z brněnského Jetsaam Gymu dohlíží na Procházku již dlouhé roky. Martin Karaivanov jej trénuje v postoji a zastává i post manažera. Jaroslav Hovězák má naopak na starosti trénink boje na zemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události