UFC

Legenda UFC žasne nad Procházkou: Proč si držel rukavici? On si ji nabíjí!

Legenda UFC žasne nad Procházkou: Proč si držel rukavici? On si ji nabíjí!
Thompson se vyjádřil o Procházkově zápase | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Pozornost, kterou Jiří Procházka přitáhl svým prvním vystoupením v UFC, nebere konce. Tentokrát se k jeho výkonu vyjádřil bývalý adept na titul velterové váhy Stephen Thompson. To, co se zdálo jako náznak zranění, zkušený postojář rozklíčoval jako přípravu nekompromisní pumelenice.

Stephen „Wonderboy“ Thompson (15-4) rozebral Procházkův (27-4-1) zápas s Oezdemirem (17-4) ve videu na platformě Youtube.com. „Ten chlap je divný, dělá mnoho fakt šílených věcí,“ řekla na úvod šestka velterové váhy.

 

Procházka hned od první vteřiny rozjel obrovskou šou. Do zápasu vstoupil s tradičně hodně rozkročeným postojem s rukama u pasu. Z otevřeného gardu si rukama naměřoval soupeře stylem z akčních kung-fu filmů. 
 

Související obsah

Během prvního kola se několikrát chytl za zápěstí, jako by byl zraněn. Gesto, které mnohým přidělalo vrásky na tváři, Thompson skvěle rozšifroval: „Stál tam a nabíjel si svou pravačku. Prvně jsem si myslel, že si zlomil ruku, protože divně natáčel rameno a pak vystřelil tvrdou pravou!“


Postoj s rukama u pasu je Wonderboyovi blízký. Jeho styl je ovlivňen dlouholetým tréninkem karate a kickboxu. Při svých zápasech taktéž preferuje otevřený postoj, ze kterého soupeře ohrožuje nebezpečnými kopy.

Zdroj: Profimedia

Thompson ono chytání se za rukavice zmínil i těsně po zápase. Po zhlédnutí drtivého knokautu napsal na svůj twitterový účet:„Woooooow!! Jsem přesvědčený, že si tu pravačku nabíjel vždy, když si ji chytil!!“
Procházky se na gesto zeptal i moderátor televize Nova Martin Kasparides po návratu do Prahy:


Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události