UFC

PREVIEW: Galavečer uprostřed týdne rozhodne o pozicích v pérové váze

UFC na Zápasnickém ostrově odstartovalo silně, a protože červenec patří kartám v Abú Zabí, na další galavečer po UFC 251 jsme nemuseli čekat příliš dlouho. Společnost výjimečně nabízí galavečer uprostřed pracovního týdne, kde se nabízejí potenciálně skvělé zápasy a také možnost objevit nějakou tu vycházející hvězdu.

HLAVNÍ TAHÁK
Calvin Kattar vs. Dan Ige (pérová váha do 66 kg)


Zatímco o tom, kdo má být právoplatným šampionem pérové váhy, se mluví ještě doteď při dozvucích z UFC 251, ve frontě se již řadí další uchazeči a aktéři tohoto hlavního taháku se mohou přihlásit jako další za hlavní skupinou vyzyvatelů.

Zdroj: Profimedia

Před třemi lety se příliš nečekalo, že by Calvin Kattar mohl udělat nějakou kariéru v UFC, když šel coby náhradník na poslední chvíli vypomáhat, jenomže se stal přesný opak. „Bostonský finišer“ si dost nečekaně vydláždil cestu nahoru a i přes dva nezdary s velmi kvalitními soupeři si hned pro několik soupeřů přichystal brutální knockouty.
 

Calvin Kattar nastupuje ke svému druhému hlavnímu taháku v kariéře UFC – jméno, které ještě před pár lety patřilo spíše na lokální scénu. Nakonec se dokázal proboxovat až do Top Ten pérové divize a momentálně mu patří šestá příčka. Čtyři poslední vyhrané zápasy ukončil naprosto nemilosrdně.
 

Proti němu se postaví další havajská naděje ve váze do 66 kilogramů. Dan Ige si vysloužil svůj historicky první hlavní tahák díky vítězství nad super-atraktivním bojovníkem Edsonem Barbozou i přesto, že drtivá většina novinářů po celém světě viděla výhru na body právě na straně Brazilce.

Zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletý bojovník s přezdívkou „Dynamit“ či „50K“ (pozn. označení pro bonusy za zápas či výkon večera) sice vstupuje do zápasu s Kattarem jako mírný outsider, ale spoléhá na to, že může všechny překvapit.
 

Stylově toto utkání otevírá možnost, že díky zuřivosti obou aktérů hlavního taháku můžeme klidně vidět ukončení v prvním kole anebo dojít až někam do čtvrtého či pátého kola. V každém případě se můžeme těšit na zápas ve velkém tempu s pokusem trefit nějaký ten knockoutový úder.

Související obsah


 

NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?
Abdul Razak Alhassan vs. Mounir Lazzez (dohodnutá váha do 79 kg)

Bez povšimnutí by určitě neměl zůstat otvírák celé hlavní karty, který nabízí jedno ne tolik známé a druhé naprosto neznámé jméno. Alhassan a Lazzez přinášejí do tohoto zápasu maximální potenciál nejen ukončit souboj v prvním kole, ale klidně i nějakým povedeným kouskem.

 

Lazzez to má z Dubaje do Abú Zabí kousek a před UFC si vysloužil přezdívku „Sniper“ pro své absolutně fantastické knockouty obsahující hodně otoček či kolen – to vše po maximálním nasazení od první minuty zápasu.

Zdroj: Profimedia


Alhassan se už v UFC prezentoval rychlým ukončením populárního Nika Price a přestože je to vynikající judista, v kleci se spoléhá na svoji brutální sílu úderů a jde okamžitě na věc. Tohle klidně může být i překvapivý zápas večera, pokud neskončí do dvaceti vteřin.
 

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Calvin Kattar vs. Dan Ige (pérová váha do 66 kg)

Tim Elliott vs. Ryan Benoit (muší váha do 57 kg)

Jimmie Rivera vs. Cody Stamann (pérová váha do 66 kg)

Molly McCann vs. Taila Santos (muší váha – ženy do 57 kg)

Abdul Razak Alhassan vs. Mounir Lazzez (dohodnutá váha do 79 kg)
 

Zdroj: Nova Sport

Hlavní kartu UFC Fight Night: Kattar vs Ige sledujte ve čtvrtek 16. července živě od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

tn, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události