Jistý mistr Liverpool znovu zaváhal, Arsenal z minima vytěžil maximum

Velkou lekci z produktivity uštědřili fotbalisté Arsenalu již jistému mistrovi z Liverpoolu. Reds byli na půdě soupeře jasně lepším týmem, Gunners se takřka k ničemu nedostali, ale dvě chyby obrany Liverpoolu využili, což jim stačilo k výhře 2:1.

Liverpoolu už o moc nejde, dávno je jistým mistrem Anglie, ale když by v posledních třech kolech vyhrál, mohl překonat dva roky starý rekord Manchesteru City, který tehdy získal 100 bodů. Liverpool jich před zápasem měl 93 a mohl tak dosáhnout na hranici 102 bodů.

Hosté z Liverpoolu začali dobře. Aniž by do té doby Arsenal k něčemu pustili, v dvacáté minutě se po povedené akci zakončené Maném dostali do vedení. Jenže ještě před přestávkou přišly dvě velké chyby v obraně.

První vytvořil Virgil van Dijk. Pod tlakem poslal nepřesnou přihrávku do vlastního vápna, kde míč uzmul Lacazette a první střelou Arsenalu v zápase srovnal skóre.

Další hrubka přišla ve 44. minutě. Robertson házel aut na Alissona, ke kterému stihl doběhnout napadající Reiss Nelson. Brazilský brankář chtěl pod tlakem vyřešit situaci fotbalově, ale jeho přihrávku sebral Lacazette, našel Nelsona ve vápně a Arsenal se dostal rázem do vedení, aniž by si sám vypracoval nějakou šanci.

Druhý poločas byl jasně v režii Liverpoolu, jenže skvěle chytající Martínez míč za svá záda již nepustil. Reds byli v držení míče 70 % zápasu, přestříleli soupeře 24:3 (třetí střelu vyslal Arsenal až v poslední minutě), jenže kvůli dvěma chybám v defenzivě kapituloval 1:2, a tak na rekord Premier League již nedosáhne.