UFC

Kattar si řekl o titulový zápas. Elliot vyhrál i s vykloubenými prsty!

Calvin Kattar si na druhém klání na Zápasnickém ostrově v Abú Zabí řekl o titulový zápas v pérové váze. Poté, co zdolal Dana Igeho, se posune ze šesté příčky žebříčku směrem nahoru. Hrdinou večera se ale stal Tim Elliot, který porazil Ryana Beniota i navzdory dvěma vykloubeným prstům!

Elliot ukázal srdce válečníka a po čtyřech porážkách opět mohl poznat pocit vítězství, a to i přes vykloubení dvou prstů. Galavečer zakončil duel pérové váhy Kattar vs. Ige, ve kterém si favorizovaný Kattar připsal šesté vítězství v UFC.

Výsledky hlavní karty:

Calvin Kattar vs. Dan Ige – na body (49-46, 49-46, 48-47)

Pětikolová bitva o pozice v pérové váze přinesla napínavou podívanou. Favorizovaný Kattar (22-4) dobře četl soupeře, pracoval se vzdáleností a určoval tempo zápasu. Igeho (14-3) trefil 105 signifikantními údery a připsal si i jeden úspěšný takedown. Vítězstvím se posune z šesté příčky žebříčku pérové váhy a v pozápasovém rozhovoru si řekl o titulovou šanci.


„Všichni vyzývají šampiona z pohodlí domova, já zápasím a šanci si zasloužím. Šampion
(Alexander Volkanovski) řekl, že chce pořádného vyzyvatele. Tady jsem,“ rozpovídal se Kattar po vítězném duelu.
Tim Elliott
vs. Ryan Benoit – na body (29-28, 29-28, 29-28)

Třináctka muší váhy Tim Elliot (17-11-1) ukázal srdce válečníka. Ve třetím kole si vykloubil dva prsty pravé ruky, které se pod náporem soupeřových úderů snažil zasadit zpět do jamky. Následně boxoval převážně jen jednou rukou, ale i přes těžký závěr nakonec z klece odešel vítězně. Benoita (10-7) porazil jednomyslným rozhodnutím.
 

„Přestal jsem cítit dva prsty. Podíval jsem se a dva byly od sebe. Nevěděl jsem, co s tím mohu udělat, ale byl jsem si jistý, že nedokážu dát úder. Začal jsem si za ně tahat a oba zapadly zpět. Teď už to nebolí,“ popsal Elliot těžký okamžik.

VIDEO: Sestřih zápasu Elliot vs. Benoit:
Jimmie Rivera vs. Cody Stamann – na body (30-27, 30-27, 29-28).

Duel mezi osmičkou a devítkou bantamové váhy se kvůli krátkému času na přípravu odehrál v těžší váhovce. Rivieru (23-4) se v pérové váze představil poprvé v kariéře, nicméně předvedl skvělou formu. V kleci překvapil rychlostí úderů a premiéru dovedl do vítězného konce. Stamanna (19-3-1) porazil na body jednomyslným rozhodnutím.
Taila Santosová
vs. Molly McCannová – na body (30-27, 30-27, 30-27).

Favorizovaná McCannová (10-2) od prvního kola tahala za kratší konec. Santosová (16-1) od posledního zápasu odvedla kus práce a v kleci předvedla skvělý výkon. Dominovala jak v postoji, tak v klinčích na pletivu i na zemi. První vítězství v UFC si vysloužila jednomyslným rozhodnutím.

Související obsahMounir Lazzez vs. Abdul Razak Alhassan – na body (30-27, 30-27, 29-28)

Úvodní zápas hlavní karty přinesl tří kolovou štípanou. Debutující Lazzez (10-1) předvedl 98 signifikantnch úderů a vysloužil si bodové vítězství. 31letý Tunisan žijící v Dubaji vstoupil do UFC atraktivním výkonem a v pozápasovém rozhovoru naznačil, že hodlá rozvířit vlny ve velterové váze. Kromě vítězství si odnese i 20 % z výplaty soupeře, neboť Alhassan (10-2) nesplnil váhový limit.

Zdroj: Nova Sport


Další UFC galavečer, na kterém se rozhodne o šampionovi muší váhy, sledujte už v neděli 19. července živě od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události