MotoGP

Restart ve španělském Jerezu, Češi propadli, Márquez si zlomil ruku

Mistrovství světa silničních motocyklů je definitivně zpátky! Po čtyřměsíční pauze se ve španělském Jerezu představili i dva Češi. Bohužel však příliš úspěšní nebyli. Jakub Kornfeil dojel v nově vzniklé kategorii MotoE na 16. místě. Filip Salač pak po pádu nedokončil závod v Moto3. V odpoledním závodě královské třídy MotoGP se radoval překvapivě Francouz Quartararo, naopak favorit Marc Márquez měl ošklivý pád.

České želízko v ohni, teprve 18letý Filip Salač měl velmi nadějné tréninky v týdnu, kde dojel i na pátém místě. Kvalifikace a následný závod mu však nevyšel. 

V neděli tak startoval až z páté řady. Následně sice bojoval alespoň o nějaký ten bod do tabulky, ale po pádu jeho šance definitivně vyhasly. Salač sice ještě v závodu pokračoval, ale následně odstoupil.

Související obsah

Příliš úspěšný nebyl ani Jakub Kornfeil v premiérovém závodě elektronických motorek. Český jezdec zaostával už od měřených tréninků. V hlavním závodě pak skončil poslední s velkou ztrátou. Po následné diskvalifikaci Alexe De Angelise se však posunul na 16. místo.

Související obsah

V královské třídě MotoGP vyhrál první závod francouzský jezdec Fabio Quartararo.

Naopak mistr světa Marc Márquez měl pár kol před koncem nepříjemný pád, ze kterého si podle posledních zpráv odnesl zlomeninu pravé ruky a bude muset na operaci.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události