Tenis

V Prostějově vládl Forejtek a Krejčíková, v Praze vyhrál růžový tým

V Prostějově vládl Forejtek a Krejčíková, v Praze vyhrál růžový tým
Zdroj: Profimedia

Nedělní odpoledne nabízí hromadu zápasů, ve kterých se představí čeští tenisté. Za sebou už mají finále účastnící moravského Prostějov Open. V ženách uspěla Barbora Krejčíková, mužům vévodil v souboji dvou tenisových talentů Jonáš Forejtek, který přehrál Jiřího Lehečku 2:1 na sety. Pokračuje také tenisový Tipsport Elite Trophy, kde po sobotě vede růžový tým a vedení udržel i v neděli. Nakonec z toho byla výhra 7:1.

Turnaj v Prostějově ukončily finále v mužské a ženské kategorii. Z vítězství se radovala Barbora Krejčíková, která přehrála Darju Vidmanovou 2:0 na sety. Naopak mezi muži to byl boj. Až po třísetové bitvě se z výhry radoval 21letý Forejtek, který porazil o tři roky mladšího Jiřího Lehečku.

Druhým hracím dnem pokračuje také turnaj Tipsport Elite Trophy na Štvanici. Růžový tým vedl po sobotě nad černým týmem 3:1 a skóre se navýšilo i v neděli. Za růžové totiž další bod přidala Polka Swiateková a Barbora Strýcová, která přehrála Kristýnu Plíškovou ve dvou setech.

Související obsah

Duel mezi Markétou Vondroušovou a Švýcarkou Bencicovou pak dopadl lépe pro druhou jmenovanou hráčku, která zvítězila po setech 6:0 a 6:4.
 

Čtyřhra mezi dvojicí Bartůňková - Muchová a Fruhvirtová - Strýcová pak skončila po setech 5:7 a 3:6. Z výhry se tak raduje Strýcová a Fruhvirtová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události