První dva góly v Serii A! Přiblíží záchranu? Bude to to těžké, ví Zmrhal

V Itálii už moc dobře vědí o levačce Jaromíra Zmrhala. Český záložník ve službách Brescie dal první dva góly v Serii A právě levou nohou. Ten druhý byl navíc vítězný, v 93. minutě a vykřesal bývalý hráč Slavie jiskřičku naděje na záchranu.

Od loňského přestupu ze Slavie hrál Zmrhal sedmnáctý zápas v italské lize a poprvé skóroval, a to hned dvakrát. „Na oba góly mi přihrál vlastně Donarumma. Ten druhý už byl jistější. Bylo více času a já jsem tak mohl střílet do protipohybu gólmana,“ vyprávěl Jaromír Zmrhal.

Celé utkání odehrál za Brescii i stoper Aleš Matějů. Tým dvou českých krajánků porazil SPAL 2:1, na záchranu ale ztrácí 4 kola před koncem 9 bodů. „My bychom vlastně museli jen vyhrávat a ostatní týmy prohrávat. Bude to těžké,“ tuší Zmrhal.

Sestup ze Serie A by pro něj nebyl příjemný i proto, že už se v Itálii s manželkou po úvodních patáliích zabydleli. Brescia má kolem dvou set tisíc obyvatel a je druhým největším městem Lombardie hned po Miláně.  „Teď se mi tu líbí a i manželce. I když ty první týdny nebyly příjemné, dvakrát nám vykradli auto u bytu, kde jsme spali. Teď přes léto je to tady takový klidný,“ vypráví český reprezentant.

Po dvougólovém vítězném zápase si mohl bývalý slávista užít v klidu i oběd se svým agentem Karolem Kiselem.

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.