UFC

UFC 253 má nový titulový zápas! Šampionovi se postaví Paulo Costa

UFC 253 má nový titulový zápas! Šampionovi se postaví Paulo Costa
Paulo Costa a Israel Adesanya | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Účast Chabiba Nurmagomedova na zářijové UFC 253 je zahalena mnoha otázkami a okolnosti nasvědčují tomu, že do zápasu s Justinem Gaethjem nenastoupí. Naštěstí se fanoušci dočkají titulové bitvy i za jeho absence. O tu se postará dlouho očekáváný duel mezi Israelem Adesanyaou a Paulem Costou.

Několik zahraničních zdrojů, brazilským serverem Combate počínaje, potvrdilo duel mezi neporaženým šampionem Israelem Adesanyaou (19-0) a taktéž neporaženým vyzyvatelem číslo jedna Paulem Costou (13-0) právě pro zářijový galavečer.

 

V historii UFC to bude teprve podruhé, co se o titul utkají dva doposud neporažení fighteři. Poprvé se tak stalo v roce 2008 na UFC 98, kdy tehdejší šampion lehké váhy Rashad Evans (19-8-1, tehdy 14-0-1) podlehl Lyotovi Machidovi (26-9, tehdy 14-0).Adesanya získal titul střední váhy v roce 2019, kdy knokautoval Roberta Whittakera (20-5). Svůj pás a bezchybnou bilanci ubránil i v posledním zápase s legendou Yoelem Romerem (13-5), kterého předtím porazil i nynější vyzyvatel Paulo Costa.


Hlavní karta UFC 253 zatím není oznámena, ale okolnosti nahrávají tomu, že nově domluvený duel poslouží jako náhrada za zápas o jednoznačného šampiona lehké váhy Chabib vs. Gaethje.Související obsah

Chabib (28-0) po smrti otce zažívá těžké období a zatím není jisté, zda do zápasu s Justinem Gaethjem (22-2) nastoupí. Jejich společný manažer prozradil, že k očekávanému duelu dojde ještě letos, ale mezi řádky lze vyčíst, že na UFC 253 to nebude.
 

„Chabib neukončil kariéru. Má své cíle, kterých chce dosáhnout. Uvidíte ho zápasit do konce roku. My s UFC jednáme a pokusíme se najít vhodné datum,“ komentoval vývoj situace Ali Abdelaziz.

 

K situaci se vyjádřil i bývalý šampion a Chabibův tréninkový partner Daniel Cormier (22-2-1NC). Ten Dagestánce dobře zná a nemyslí si, že se letos v kleci objeví. Nicméně duel Adesanya vs. Costa považuje za prvotřídní náhradu.

Zdroj: Profimedia

„Nemyslím si, že Chabib letos bude bojovat. Bude také potřeba hodně síly od hodně silného muže, aby se ještě vůbec někdy vrátil do oktagonu. Moc dobře vím, co pro něj Abdulmanap znamenal. Celá kariéra byla jejich společná cesta," tvrdí bývalý šampion těžké váhy a někdejší americký olympionik.


„Mám Chabiba moc rád, takže doufám, že si vezme všechen čas, který potřebuje. Neměl by zbytečně nic uspěchat. O hlavní zápas zářijového turnaje se postarají Adesanya a Costa, to bude fenomenální zápas," dodal Daniel Cormier.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události