UFC

Zápasení obětoval vše, ale vyhořel. Nyní Whittakera čeká comeback!

Na čtvrtém galavečeru, konaném na Zápasnickém ostrově v Abú Zabí, se po deseti měsících do klece vrátí Robert Whittaker. Bývalý šampion střední váhy přerušil kariéru kvůli osobním důvodům. Spekulovalo se o tom, že podstoupil operaci pro záchranu dcery, ale nakonec se ukázalo, že vše bylo jinak.

Whittaker (20-5) naposledy zápasil v říjnu 2019, kdy ztratil titul šampiona střední váhy (do 84 kg) ve prospěch Israela Adesanyi (19-0). Následně odstoupil z UFC 248 z neznámých důvodů. Na svůj instagram tehdy napsal:


„Omlouvám se všem mým přátelům, podporovatelům a rodně. V březnu nemůžu zápasit. Za posledních 12 měsíců se toho stalo hodně a já teď chci být se svou rodinou. Musím zpomalit a znovu nasbírat sílu. Určitě se vrátím.“

Zdroj: Profimedia

Mluvilo se o tom, že Whittaker se odmlčel kvůli záchraně své dcery Lilian, které měl darovat kostní dřeň. Zvěsti o hrdinském činu přiživil i prezident UFC Dana White. Pak se však ukázalo, že to bylo jinak.
 

Související obsah

„Nevím, odkud se ty fámy vzaly,“ komentoval Australan s maorskými kořeny události pro The Daily Telegraph. Pravým důvodem jeho pauzy bylo vyhoření a kariérní krize, se kterou se už nějaký čas potýkal. Cestě šampiona obětoval vše, ale nakonec maximální oddanost dospěla do bodu, kdy už nešlo dál pokračovat.


„Obětoval jsem tomu vše. Kvůli mému tréninku jsem zmeškal narozeniny, svatby i pohřby. Pokaždé, když jsem něco propásl, nebo třeba jen musel odejít dříve, byl to jen další hřebíček do rakve,“ otevřeně přiznal Whittaker.
 

Uvědomení přišlo v době Vánoc. Loni 25. prosince se vydal na tradiční kondiční trénink. V polovině výběhu písčité duny se zastavil a rozhodl se změnit svůj přístup. „Byl jsem kompletně vyhořelý,“ zavzpomínal.
 

Zápasník přiznal, že krizi cítil od června 2018, kdy se zlomenou rukou bojoval 25 minut s Yoelem Romerem a jeho negativní myšlení prý rozhodlo i zápas s Israelem Adesanyou.

Zdroj: Profimedia

Během dlouhé pauzy si urovnal myšlenky, změnil tým i tréninkový program. Jeho žena i tři děti jsou v pořádku a znovu se pustil do přípravy. V neděli už nechodí běhat na písčité duny.
 

„Nyní si hraju s dětmi celé odpoledne, než abych byl vyčerpaný z tréninku. Všechny ty změny, které jsem udělal, mi změní život. Trénuju, ale nejdu každý den až na hranu. Myslím, že se dá říct, že konečně žiju,“ pokračoval Whittaker.


V UFC mu stále patří první příčka žebříčku střední váhy a už 26. července se znovu postaví do oktagonu. V hlavním zápase změří síly s liverpoolským rodákem Darrenem Tillem (18-2-1).

Zdroj: Nova Sport

UFC Fight Night: Whittaker vs.Till sledujte 26 července živě od 2:00 na Nova Sport 2 aVOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události