NHL

NHL odtajnila nominace na Hartovu trofej. Pastrňák chybí, kdo má šanci?

Český útočník David Pastrňák chybí v nominaci na Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče sezóny (MVP). Vedení NHL odtajnilo nominace a do závěrečné trojky rodák z Havířova nepronikl.

Pastrňák získal společně s Alexandrem Ovečkinem trofej Maurice Richarda pro nejlepšího střelce základní části. Ani jeden z kanonýrů však není ve finální trojce na MVP sezóny.

Nechybí naopak neproduktivnější hráč základní části Leon Draisaitl. Čtyřiadvacetiletý německý supertalent jako jediný překonal hranici sta bodů v základní části a spolu s parťákem Conorem McDavidem byli neuvěřitelně produktivní. Rodák z Kolína nad Rýnem má již jistotu Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části.

Související obsah

Druhým nominovaným borcem je spoluhráč Pavla Francouze z Colorada Nathan MacKinnon, který se v trojlístku kandidátů na Hartovu trofej objevuje podruhé. V roce 2018 skončil druhý a prestižní ocenění bral Taylor Hall. MacKinnon skončil pátý v kanadském bodování a v 69 zápasech byl jen šestkrát na tresné lavici. 

Zdroj: Profimedia

Zatímco syn českého emigranta Draisaitl může být prvním Němcem, který na Hart Trophy dosáhne, to třetí kandidát může navázat na svého krajana Nikitu Kučerova, který byl nejužitečnějším hráčem sezóny vyhlášen vloni.

Posledním želízkem v ohni je totiž tahoun newyorských Jezdců Artěmij Panarin. Společně s Pastrňákem se dělí v počtu bodů (95) o třetí místo v pořadí kanadského bodování soutěže a patří mu 1. místo v tabulce produktivity při plném počtu hráčů na ledě (71 bodů). Na herním projevu osmadvacetiletého útočníka bylo jasně vidět, že u Jezdců pookřál. 

 

Související obsah

Z Čechů má stále šanci na zisk prestižního ocenění Dominik Kubalík, který je ve finální nominaci na Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka.

Nominace na Hartovu trofej:

Leon Draisaitl (Edmonton)

Nathan MacKinnon (Colorado)

Artěmij Panarin (NY Rangers)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události